75 nejlepších filmů o svatbě, které musíte vidět!

Vybrali jsme pro vás nejlepší filmy se svatební tématikou, které pobaví i potěší. V zásobě máme starší i novější filmy o svatbách, romantické komedie i dramata. Určitě si mezi nimi vyberete.

Nejlepší svatební filmy

1) Láska, svatba, zas a znova (2020)

 • Romantická komedie, UK

Snímek z dílny Netflixu „Love Wedding Repeat“ je debutem režiséra Deana Craiga. Hlavní hrdina Jack (Sam Clafin) se v Římě zakouká do sestřiny kamarádky Diny. Než jí stihne vyjádřit své city, odjíždí zklamaný do Londýna. Znovu Dinu potká po několika letech na sestřině svatbě, kterou ale provází jedna katastrofa za druhou. Jack má plné ruce práce s protivnými hosty, neřízeným zmatkem i milostným románkem, který se právě začíná klubat.

2) Válka nevěst (2009)

 • Romantická komedie, USA

Každá svatba má svůj příběh, tento ale je o nevěstě… a nevěstě. Nejlepší kamarádky Liv a Emma se dokonale doplňují, pasují k sobě jako jing a jang. To se ale změní, když nešťastným omylem připadnou jejich svatby na jejich vysněném místě na tentýž den. Obě se rozhodnou využít všech mazaných prostředků, aby té druhé překazily její velký den.

3) Mike i Dave sháněj holku (2016)

 • Dobrodružná romantická komedie, USA

Mike a Dave (Zac Efron a Adam DeVine) jsou postrachy rodinných oslav. Všechny oslavy, kterých se doposud zúčastnili, skončily nějakou katastrofou – ať už to byl požár, zranění nebo demolice svatební tabule. Nyní od rodičů dostali podmínku – na oslavu jejich sestry na Havaji mohou jen v případě, že si najdou dívky (které by je zkrotily). A tak začnou přes internet shánět slušné dívky. Z dívek, které s sebou vyberou se ale vyklube nekontrolovatelné dívčí duo, které oba bratry předčí ve flámování i katastrofách všeho druhu.

4) 27 šatů (2008)

 • Romantická komedie, USA

Komedie od tvůrců „Dáběl nosí Pradu“. Katherine Heigl v roli obětavé Jane už sedmadvacetkrát sehrála roli družičky. Zato její vlastní svatba se ale zdá v nedohlednu od chvíle, kdy její sestra Tess získá srdce Janina šéfa, do kterého je Jane už dlouho tajně zamilovavá.

5) Krvavá nevěsta (2019)

 • Horor/Thiller/Komedie, USA

Grace si bere za muže Alexe Le Domase – pohledného a úspěšného mladíka z bohaté rodiny, která se živí tvorbou deskových her. Grace navíc sňatkem konečně získává rodinu, protože se před časem stala sirotkem. Po svatebním obřadu se Grace dozvídá, že je už je téměř oficiální součástí rodiny. Poslední podmínkou je hra jedné z tradičních rodinných her, kterou si sama vylosuje. Grace si vylosuje hru na schovávanou – nevěsta se musí schovat tak, aby ji od půlnoci do svítání nikdo nenašel. Co ale netuší je, že zatímco hledá vhodný úkryt, její příbuzní vytahují různé zbraně a pomalu vyrážejí  na lov nevěsty. Tahle svatební noc bude dlouhá a krvavá a je možné, že na konci hry nezbydou žádní svatebčané…

6) Máš ji! (2018)

 • Komedie, USA

Trhlá komedie, ve které spolužáci hrají měsíc dlouho hru „Na babu“ (kterou hrají již od první třídy). Ve hře „na honěnou“ neplatí žádná omezení, a kamarádi tak riskují krk, práci i jejich vzájemný vztah, jen aby jeden druhého srazil k zemi s vítězným pokřikem: „Máš ji!“ Letos se hra koná ve stejném termínu jako svatba jediného zatím neporaženého hráče, což by z něj konečně mělo udělat snadný cíl. Ale on je připraven!

7) Ten pravý, ta pravá? (2018)

 • Romantická komedie/drama, USA

Keanu Reeves a Winona Ryder do sebe vrazí jako věčně nepříjemní bručouni-samotáři na svatbě, kam oba „museli“ jet. Jejich sarkasmus je na svatbě plné šťastných lidí postupně od ostatních izoluje, až si prostě zbydou jen sami na sebe. Postupně zjistí, že mají vlastně hodně společného: nenávidí ženicha, nevěstu, svatby a časem začnou nenávidět i sami sebe, nebo to tak nebude?

8) Nevěsta na útěku (1999)

 • Romantická komedie, USA

Romantická komedie od tvůrců „Pretty Woman“. Maggie (Julia Roberts) je známá jako „nevěsta na útěku“ protože už třikrát utekla ženichům od oltáře a z jejího příběhu se stal novinový trhák. Ike Graham (Richard Gere) jako novinář totiž z vyslechnuté hospodské informace napíše atraktivní článek. Maggie však vše popírá a chce redakci žalovat. Ike Graham se tedy pro důkazy vydává do městečka, Kde Maggie žije a kde se schyluje ke čtvrté svatbě. Ike se seznámí se všemi ženichy i rodinou Maggie a také s ní. Ani čtvrtá svatba dobře neskončí. Když ale Maggie konečně najde toho pravého, požádá ho o ruku sama.

9) Vánoční princ: Královská svatba (2018)

 • Romantická komedie, USA

Druhý díl romantické komedie o novinářce Amber, která přijela do Aldovijského království pro novinářskou senzaci, ale místo toho si získala srdce samotného prince. Navíc mu pomohla získat korunu a nyní se vrací do Aldovie, kde ji čeká svatba. Její prostý vkus ale narazí na královský protokol.

10) Šíleně bohatí Asiati (Crazy Rich Asians, 2018)

 • Romantická komedie/drama, USA

Film inspirovaný úspěšným bestsellerem Kevina Kwana, sleduje rodilou Newyorčanku Rachel Chuovou, která doprovází svého dlouholetého přítele Nicka Younga na svatbu jeho kamaráda do Singapuru. Rachel zjišťuje, že jí její snoubenec o sobě zapomněl sdělit hned několik důležitých informací. Ukáže se, že patří k jedné z nejbohatších rodin v zemi. Rachel se navíc nelíbí Nickově vlastní matce.

11) Dokud nás svatba nerozdělí  (2017)

 • Komedie, Francie

Organizace luxusní svatbu na francouzském zámečku si jednoduše říká o nějaký průšvih. Když se má něco pokazit, tak se toho pokazí ještě víc. Komedie od režisérů filmu Nedotknutelní, potěší srdce každého alespoň lehce škodolibého diváka.

12) Příšerná tchýně (Monster-in-Law) (2005)

 • Romantická komedie, USA

Už samotný název „Monster-in-Law“ napovídá jak se tento příběh bude vyvíjet. Charlotte Cantiliniová konečně našla muže svých snů – Kevina Fieldse. Jakmile se ale matka Kevina dozví o zásnubách, rozhodne se to Charlotte spočítat. Charlie se ale rozhodne, že si to nenechá líbit a tím se strhne nelítostný boj o to, kdo zaujme v Kevinově životě první místo…

13) Dokonalý svědek s.r.o. (2015)

 • Komedie, USA

Doug Harris je velmi milý, ale absolutně nespolečenský muž. Brzy ho čeká svatba, ale čelí velkému problému: chybí mu svědek. Do svatby zůstávají poslední 2 týdny, a tak se rozhodne svoji situaci řešit tím, že se obrátí na společnost Svědek s. r. o., která si muži jako Doug mohou svědka najmout. Následuje veselá svatební šaráda, při níž se Doug a jeho falešný svědek, snaží utajit tento „podvod“. Netrvá dlouho a mezi oběma muži se vytvoří neočekávané pouto. Dokonalý svěděk je dobře hodnocená komedie, u které se zasmějete.

14) Zásnuby na dobu neurčitou (2012)

 • Romantická komedie, USA

The Five-Year Engagement je romantickou komedií, která začíná tam, kde ostatní končí. V hlavních rolích uvidíte Jasona Segela a Emily Blunt, kteří se ve filmu ne a ne vzít, protože jim svatbu komplikují stále nějaké pracovní záležitosti. Jak si poradí s tlakem ze strany rodiny a dalšími překážkami?

Nejnovější filmy o svatbě

15) Shotgun Wedding (2022)

 • Akční romantická komedie, USA

Darcy (Jennifer Lopez) a Tom (Josh Duhamel) zvou své rodiny na svatbu v dokonalé destinaci na Filipínách. S přiblížením se obřadu však začínají oba obávat, že se neodváží říct druhému „ano“. A jako by to nestačilo ohrozit oslavu, celá svatební společnost náhle padne do rukou únosců. Tradiční slib „dokud nás smrt nerozdělí“ získává zcela nový rozměr, když Darcy a Tom musí zachránit své blízké – pokud se nejdříve vzájemně nezabijí.

16) Svatební sezóna (2022)

 • Romantická komedie, USA

Rodiče je tlačí do hledání partnera, a tak Asha a Ravi začnou předstírat, že spolu chodí. Hra se ale zvrtne, když se do sebe v létě plném svateb doopravdy zamilují.

17) Královské zacházení (2022)

 • Romantická komedie, USA

Kadeřnice Izzy chytí příležitost za pačesy a zapojí se do příprav na svatbu okouzlujícího prince. Když to ale mezi nimi začne jiskřit, dá přednost lásce, nebo povinnosti?

18) Letovisko lásky (2021)

 • Romantická komedie, USA

Vztah jí nevyšel a kariéra taky nestojí za nic, a tak tahle zpěvačka vezme kšeft v načančaném ostrovním letovisku, kde se úplnou náhodou žení její bývalý snoubenec. 

19) A New York Christmas Wedding (2020)

 • Romantický, USA

Příběh o Jennifer, která po nehodě probudí v jiném světě a má možnost znovu prožít svou minulost a rozhodnout se mezi dvěma láskami.

Romantické komedie o svatbě

20) Můj otec je šílenec  (2012)

 • Komedie, USA

Hlavní hrdina Donny Berger je ještě jako teenager donucen vychovávat syna Todda, kterého splodil se svou učitelkou, která ale skončila ve vězení. Není překvapením, že Donny na rodičovství nebyl absolutně připraven a tak Todd svého otce opustic hned, jak k tomu měl příležitost. Zajímavé to začíná být v momentě, kdy se Donny zadluží a jeho jedinou možností, jak se vyhnout vězení, je navázat znovu kontakt se svým úspěšným synem Todem, se kterým se roky neviděli. K Toddovi dorazí přesně ve chvíli, kdy vrcholí přípravy na jeho svatbu s Jamie. Svatební víkend se proměňuje v divokou smršť bizarních událostí.  

21) Kněz je poděs (2007)

 • Romantická komedie, USA

Robin Williams, Mandy Moore a John Krasinski v hlavních rolích komedie o páru, který se chce vzít a o jednom knězi, který se pokouší snížit rozvodovost přípravou na manželství, která se podobá výcvikovému táboru…vlastně ještě hůř.

22) Ženy sobě (2011)

 • Romantická komedie, USA

Smolařka Annie se dozví, že má jít svojí kamarádce Lillian za družičku. A tak se pustí do příprav a plánuje jako o život. Jenže jak už to v její tragické realitě bývá, na co sáhne, to pokazí, případně skončí zatčením, otravou jídlem nebo jinými pohromami. Do toho všeho se do plánování chtějí zapojit i další Lilianiny kamarádky. Postupem času začne Lilian docházet trpělivost. Jak to všechno skončí?

23) Bejvalek se nezbavíš (2009)

 • Romantická komedie/fantasy, USA

Matthew McConaughey a Jennifer Garnerová se představí v romantické komedii o nenapravitelném sukničkáři, kterému se jednou zjeví jeho mrtvý strýček Wayne a spolu s ním i duchové bývalých přítelkyň…Fotograf celebrit Connor Mead má celoživotní krédo „užít si a zmizet“, narozdíl od svého romantického bratra Paula, který momentálně plánuje svatbu. A právě tato svatba změní Connorovi život. Na oslavě narazí na jeho lásku z mládí, které se jako jediné podařilo mu zlomit srdce. Na svatební party navíc potká ducha svého zesnulého strýčka, který pro něj byl vždy velkým vzorem ve svádění žen. Toto setkání však není náhodné, a Connorovi se tak možná konečně otevřou oči…

24) Holky na tahu (2017)

 • Komedie, USA

Odvážná komedie začíná divokou rozlučkou se svobodou, na které se setká pětice nejlepších kamarádek z vysoké školy. Jejich nespoutané řádění nabere nesprávný směr poté, co se jim nešťastnou náhodou podaří zabít striptéra. Tento nenadálý zmatek přináší bizarní příhody i sblížení. Jak tahle šílená noc dopadne?

25) Láska, svatba, manželství (2011)         

– Komedie, USA

Je to jen pár týdnů, co si Ava vzala svého snoubence a mezitím chystá oslavu třicátého výročí svatby pro své rodiče Freddyho a Betty. Ava se ale po nějaké době dozví, že se její matka chce rozvést, protože Freddy měl před 25 lety poměr. Protože je Ava manželská poradkyně, pokouší se rodičům poradit. Ona se však rozhodne zachránit jejich manželství, stůj, co stůj, zatímco i její klidné manželství rozbouří nenadálé události. Podaří se obě manželství zachránit?

26) (K)lamač srdcí (2010)

– Romantická komedie, Francie

Alex se svou sestrou provozuje vskutku ojedinělou společnost, která poskytuje „speciální“ služby – rozbíjí partnerské vztahy na objednávku. Jednoho dne si je najme muž, který není spokojen s nastávajícím jeho dcery. Tentokrát to ale bude těžké, protože na všechno zbývá jen 10 dní. A tak hra o čas a lásku může začít. Co když ale Alex poručí svou jedinou zásadu?

27) Svatby podle Mary (2001)

 • Romantická komedie; USA, Německo

Mary Fiore je nejlepší plánovačkou svateb v San Franciscu. Právě když se chystá k plánování svatby internetové magnátky Fran Donolly, zachrání ji nádherný doktor Steve před sražení kontejnerem. Mary s doktorem zažije překrásný večer a začíná věřit na lásku. Jenže po sléze zjistí, že budoucím ženiche Fran Donolly je právě Steve!

28) Naše rodinná svatba (2010)

 • Romantická komedie, USA

Lucia a Marcus nečekaně oznámí svoje zásnuby a přitom zjišťují, že jejich velmi soutěživí a ješitní otcové by mohli v jejich velký den způsobit spoustu škody. Vzduchem létají urážky, napětí stoupá a snoubenci postupně zjišťují, že když si někoho bereš, bereš si i celou rodinu!

29) Deník Princezny 2: Královské povinnosti (2004)

 • Romantická komedie/rodinný, USA

V druhém díle deníku princezny vyráží přincenza Mia do Genovie, aby přijala svou roli ve zdejší královské rodině. Po příjezdu do paláce však zjistí, že si brzy bude muset nasadit královskou korunu. Jako by to samo o sobě nestačilo. Starý genovijský zákon totiž vyžaduje, aby se královna ještě před korunovací vdala, a tak Mia čelí nekonečné přehlídce nápadníků, které doprovází spousta komických situací.

30) Mejdan v Las Vegas (2008)

 • Romantická komedie, USA

Joy (Cameron Diaz) právě vyhodil z bytu její přítel. Jacka (Ashton Kutcher) pro změnu vyhodili z práce. Oba dva poslechnou své přátele a odjedou na svoje trable zapomenout do Las Vegas. Narazí na sebe hned první večer při divokém večírku a v jedné z kaplí se vezmou. Po ránu se ale zhrozí a chtějí se nechat okamžitě rozvést. Jenže to ráno hodí do jednoho z automatů čtvrťák a vyhrají 3 milióny dolarů. Protože se nemohou dohodnout, jak s penězi naloží, obrátí se na soud, který jim nařídí půl roku společného soužití s tím, že dříve výhru nedostanou.

31) Jen přes její mrtvolu (2008)

 • Romantická komedie/fantasy, USA

Kate a Henry se měli brát, jenže Kate v den jejich svatby zabila ledová socha anděla. Po roce stále truchlící Henry souhlasí na naléhání sestry, aby zašel za „okultistkou“ Ashley (se kterou se domluvila sestra Henryho, aby mu řekla, že duch Kate mu vzkazuje, že má začít zase žít). Ashley a Henry se do sebe zamilují. V tu chvíli začíná sranda, protože se ze záhrobí vrátí duch Kate, která je přesvědčená, že musí chránit Henryho a Ashley od něj odehnat.

32) Svatba na bitevním poli (2008)

 • Česká komedie

Bolek Polívka v hlavní roli starosty Touchyna i celá ves Zvěstov žijí rekonstrukcemi slavných bitev. Starosta si za tu dobu vybudoval „monopol“ na roli Napoleona, jenže když dojde na odhalování napoleonské kašny v sousední vsi (s účastí televize), najmou si do role Napoleona zahraničního herce. Touchyn se urazí a rozhodne se slavnost bojkotovat. Tou dobou se do vsi vrací i syn místního kronikáře, který slíbil své lásce z Francie malou tajnou svatbu v místním kostele. Jenže jeho táta vyzradí toto tajemství v hospodě, čehož se chytne Touchyn, načež milencům vystrojí velkolepou svatbu za účasti francouzského vojska a samotného Napoleona!

33) Naked (2017)

 • Romantická fantasy komedie; USA

Po rozlučce se svobodou se Rob (Marlon Wayans) probouzí ráno nahý v hotelovém výtahu, jen pár hodin před svou svatbou. Za každou cenu se snaží dostat do kostela včas, ale nečekaně se ocitne ve vězení. Když se zdá, že není žádná cesta ven, začne něco zvláštního. Najednou se nachází znovu nahý v tom samém hotelovém výtahu, znovu a znovu, dokud si nepořídí svůj život do pořádku a nestane se mužem, jakým si Megan (Regina Hall) a její otec představovali.

34) Co je šeptem… (2005)

 • Romantická komedie; USA, Německo, Austrálie

Jennifer Aniston jako novinářka Sarah Huttinger se se svým snoubencem vydává na svatbu mladší sestry Annie. Své svérázné babičce Katharine se svěří s tím, že si není jistá, zda se má za Jeffa provdat. Od babičky se dozví, že její matka Jocelyn, která zemřela, když byla Sarah ještě dítě, pár dnů před svatbou zmizela a prožila krátkou milostnou pletku s neznámým mladíkem. Sarah začne pochybovat, jestli je dcerou svého otce a začne pátrat. Dál se dozví, že podle matčiny aférky byl natočen film Absolvent. Sarah se vydá dotyčného Beau Burroughse hledat do San Francisca.

35) Přestupný rok (2010)

 • Romantická komedie USA

Když se Ana dozví, že v Irsku mají tradici, že na přestupný rok mohou ženy požádat muže o ruku, rozhodne se vzít osud do vlastních rukou. Cesta to ale rozhodně nebude jednoduchá, bude plná překážek a vtipných momentů. Ana dokonce začne přemýšlet jestli má cenu dojet až do cíle…

36) Dokonalá partie (2005)

 • Romantická komedie, USA

Nezadanou Kate čeká úkol, na svatbu její nevlastní sestry musí jít pouze s doprovodem. Kate si najde profesionálního společníka. Jak to celé nakonec dopadne?

37) Zbožňuju svatby (2005)

 • Romantická komedie, USA

Svobodná Pippa, která rozhodně nestojí o manželství ani svatbu, je nucena převzít vedení redakce časopisu Svatební zvony. Tady potkává přitažlivého fotografa, ale i otcova kolegu Iana. Nakonec Pippa zjistí, že i zapřísáhlá odpůrkyně vztahů se může zamilovat…

38) Bláznivá svatba (2004)

 • Romantická komedie, Kanada

Lauren Crandellová pracuje jako svatební agentka. Už zorganizovala více než sto svateb a právě ji čeká nejdůležitější zakázka kariéry. Sňatek bohaté dcery vuřtového krále Darii Tedanski. Pokud vše dobře dopadne, má se dostat na přední stranu prestižního časopisu Nevěsta, ale také dostat vyšší mzdu. Jenže v tom se Lauren zamiluje do sympatického hasiče Nicka…

39) Dokud nás smrt nerozdělí (2003)

 • Akční komedie/thriller; USA, Německo, Kanada

Dva nastávající tchánové Steve Tobias (Michael Douglas) a Jerry Peyser (Albert Brooks) se poprvé setkávají na předsvatební oslavě svých dětí. Steve pracuje jako agent CIA a jeho životní styl rozhodně neprospívá rodinným vztahů a zároveň narušuje přípravy na svatbu. Jerry se začíná o svatbu své dcery bát. A nejen o svatbu, protože se i snoubenci rázem ocitají v nebezpečí. A tak Steve stojí před nejtěžším úkolem svého života. Musí zachránit svět a zároveň oženit syna.

40) Svatby jako řemen (2006)

 • Romantická komedie, UK

Tři páry se účastní závěrečného klání o nejlepší svatbu, která získá ocenění. První pár sází na muzikálovou svatbu, další dva jsou milovníci tenisu a třetí pár jsou naturisté. Profesionální svatební koordinátoři jsou zde pro ně, aby ji pomohli vše připravit. Kterému z párů se nakonec podaří ceny vyhrát? Přežijí všechny nevěsty a jejich ženichové obrovský tlak soutěže a podaří se jim úspěšně se vydat na společnou cestu životem?

41) Když si Chuck bral Larryho

 • Romantická komedie, USA

V této komedii udělal oscarový scénarista B. A. Payne ze dvou nejlepších kamarádů (Adam Sandler a Kevin James) registrované partnery, ačkoliv jsou oba heterosexuálové. Chuck a Larry jsou hasiči brooklynského záchraného sboru. Larry je zodopvědný vdovec, zatímco Chuck střídá partnerky jednu za druhou. Larry s ohledem na nesmyslný byrokratický předpis požádá Chucka, aby mu podepsal formulář, že spolu žijí v jedné domácnosti, aby si tím zajistil, že bude Larryho dětem vyplacena jeho životní pojistka. Toho si ale všimne úřední šiml a tak Chuck a Larry začnou předstírat, že se mají opravdu rádi.

42) Děsnej doják (2006)

 • Parodie, romantická komedie; USA, Švýcarsko

Připravte se na parodii hollywoodské tvorby v čele s filmy Deník Bridget Jonsesové, Kill Bill, Pretty Woman, King Kong, Pán prstenů, Pán a paní Smithovi a mnoha dalších. Od tvůrců Scary Movie.

43) Jeho fotr je lotr (2004)

 •  Romantická komedie, USA

Druhý díl komedie Fotr je lotr. Greg Jebal má právem pocit, že získat přízeň rodiny svojí snoubenky Pam, bylo to nejhorší, co v životě podstoupil. Také tuší, že až tchána Jacka seznámí s vlastními rodiči, bude hůř. Jack se chlubí výchovou vnuka Jacka i speciálně upraveným obytným autobusem, kterým se vydávají za Gregovými rodiči domluvit svatbu. Ani tyto momenty nebudou pro Grega jednoduché a diváci se mohou těšit na sérii vtipných momentů v podání Bena Stillera a Roberta de Niro.

44) Amorův úlet (2006)

 • Romantická komedie, USA

Když se Anderson (Jason Biggs) rozhodne požádat dívku svých snů o roku, vezme ji do luxusní restaurace…a převlékne se poněkud nepatřičně za sexy Amora. Jenže ona se ze samého šoku zkácí k zemi s infarktem. Když ho jeho kamarád vytáhne do fast foodu, ze srandy požádá o roku pěknou servírku. Jenže ta řekne ano!

45) Prci, prci prcičky 3: Svatba (2003)

 • Romantická komedie; USA, Německo

Z bouřliváků prvního a druhého dílu jsou dospělí lidé, ale jsou stále připraveni si zařádit i při další velké události. Protože je Jimova babička nemocná, ale hrozně ráda by viděla obřad, rozhodnou se mladí svatbu zařídit během dvou týdnů. Stifler plánuje rozlučku se svobodou a Jimův otec je v pohodě jako vždy, zatímco všichni kolem propadají šílenství.

46) Kámoš k pohledání (2009)

 • Romantická komedie, USA

Peter Klaven (Paul Rudd) má krásnou snoubenku, se kterou chystá svatbu. Jenže má nenápadný problém – chybí mu nejlepší kamarád, který by mu šel za svědka. Od té chvíle si Peter usilovně začne shánět kamaráda a absolvuje tak sérii ponižujících (vtipných) setkání s nulovým výsledkem. Jednou ale přece narazí na chlápka Sydneyho Fifea (Jason Segal), se kterým si začne rozumět.

47) Pařmeni (2011)

 • Komedie; Austrálie, UK

Bláznivá komedie o ženichovi a jeho třech svědcích, kteří jej doprovází na velkou australskou svatbu. Právě díky těmto ženichovým kamarádům nebude nouze o skandální situace a vtipné momenty.

48) Zpověď americké nevěsty (2005)

 • Komedie, USA

Romantická komedie o úspěšné reklamní manažerce, která sní o pohádkové svatbě. Zatím, co všechno pečlivě připravuje, napětí mezi budoucími novomanžely narůstá. Samantha se setká s Lukem, jehož dobře zná a následně si položí kritickou otázku, zda plánovat svatbu do všech detailů, nebo jít k oltáři s tím pravým.

Muzikálové svatební filmy

49) Mamma Mia! (2008)

 • Muzikál, romantická komedie; USA, UK, Německo

Řecký ostrůvek Koalokairi, holka na vdávání, potrhlá matka, tři potenciální otcové, nesmrtelná ABBA a hvězdné obsazení. Muzikál Mamma Mia netřeba více představovat. Mladičká Sophie se bude vdávat a na svatbě by chtěla mít svého otce. Podle matčina deníku zjistí, že její potenciální otcové jsou tři.

50) Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

 • Romantický animovaný fantasy/muzikál; USA, UK

Animovaný příběh je zasazen do 19 století. Mladý muž Viktor je vtažen do podsvětí a proti jeho vůli oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká v reálném světě. Ačkoliv se život v zemi mrtvých ukáže velmi barvitý, Viktor dospěje k závěru, že neexistuje nic, co by ho udrželo bez jeho skutečné lásky…

51) Píseň pro nevěstu (1998)

 • Romantická hudební komedie

Servírka Julia (Drew Barrymore) pracuje jako servírka na svatbách. Robbie je zpěvák a také si na svatbách přivydělává. Na jedné se svateb se ti dva do sebe zakoukají. Problém je v tom, že za pár dní si oba mají brát někoho jiného. Kolotoč dějových zvratů, citových šoků a překvapení může začít.

Svatební filmy s dramatickým podtextem

52) Rachel se vdává (2008)

 • Romantické drama

Nenechte se znást názvem, protože se jedná o silné psychologické drama. Anne Hathawayová v roli dívky postižené traumaty se po letech izolace vydává na svatbu své sestry. Za vynikající výkon v tomto snímku byla herečka nominována na Oscara.

53) Sex ve městě (2008) 

 • Romantická komedie/drama, USA

Film navazuje na klasický seriál o 4 kamarádkách – Carrie, Samantě, Charlotte a Mirandě. Snímek zastihuje čtveřici v době, kdy se snaží rozvíjet kariéru, vztahy, ale zároveň se připravují na mateřství, svatbu nebo koupi nemovitostí.

54) Holka na roztrhání (2002)

 • Romantická komedie/drama, USA

Život Melanie (Reese Witherspoon) je perfektní. Je, mladá, krásná, úspěšná a má si vzít úspěšného syna starostky, který ji právě požádal o ruku. Melanie ale chybí poslední krok a to je rozvod s jistým Jakem, kterého si kdysi přiopilá vzala. A tak se musí Melanie vydat do svého rodného městečka v Alabamě a Jakea, aby podepsal rozvodové listiny. Jenže Jake je najednou sympatický a oblíbený chlapík a Melanie začne pochybovat, zda se s ním chce rozvést.

55) Návrh (2009)

 • Romantická komedina/Drama, USA

Vlivná redaktorka Margaret (Sandra Bullock) čelí vidině deportace z USA do své rodné Kanady. Tuto situaci se ale rozhodne okamžitě řešit a vymyslí si, že se chystá oženit se svým nic netušícím asistentem Andrewem (Ryan Reynolds). Společně se vydají za jeho rodinou na Aljašku, kde Margaret čeká jedna prekérní situace za druhou. Protože je jim imigrační úředník na stopě, musí v celém divadle pokračovat až do konce.

56) Velký skok (2011)

 • Komedie/drama, USA   

Svatba Sabriny a Jasona přináší dohromady dvě afroamerické rodiny, jenže každá je z úplně jiných poměrů. Pochybnosti o šťastné budoucnosti novomanželů začnou vyplývat spolu se vzájemnou konfrontací příbuzných, napětím mezi kamarády i při odhalení nepříjemných tajemství.

57) Svatba ve třech (2005)

 • Romantická komedie/drama, UK, Německo

Příběh dívky, která se ve svůj svatební den zamiluje… Heck a Rachel se mají brát. V kostele však Rachel zahlédne neočekávaného hosta a v tu chvíli zjistí, že Heck pravděpodobně není ten pravý. 

58) Moje tlustá řecká svatba (2002)

 • Romantická komedie/drama

Když se mladý Američan zamiluje do Kanaďanky řeckého původu, ještě netuší, co ho čeká. Jídlo, tradice, rodinný podnik, to jsou radosti nadcházejících dnů. Řecká rodina je totiž přesvědčena, že budoucí zeť se musí stát 100% členem jejich rodiny.

Starší filmy se svatební tématikou

59) Svatba mého nejlepšího přítele (1997)

 • Romantická komedie, USA

Julianne a Michaelem se rozešli před devíti lety a stali se nejlepšími přáteli. Tenkrát ještě zamilovaný Michael naléhal, aby mu Julianne slíbila, že pokud se do osmadvaceti nikdo z neožení/nevdá, vezmou si jeden druhého. Když zbývá jen pár dní do 28. narozenin, najde Julianne hromadu Michaelových vzkazů na záznamník. Zavolá mu a zjistí, že se Michael opravdu chce oženit, ale s jinou dívkou! V tu chvíli si uvědomí, že Michala vždycky milovala a tak se rozhodne o něj bojovat.

60) 4 svatby a jeden pohřeb (1994)

 • Romantická komedie/drama, UK

Komedie nominovaná na dva Oscary vypráví příběh 32 letého londýňana Charlese (Hugh Grant), který má kolem sebe mnoho žen, ale rozhodně se nechce vázat. Čím více ubývá jeho svobodných přátel, tím je chce následovat. To se změní, když potká Američanku Carrie (MacDowell), do které se zamiluje. Ta se ale má vdávat za někoho jiného. 

61) Hlava rodiny (1991)

 • Romantická komedie,

Krásná Annie má těsně před svatbou. George (Steve Martin) je její velmi nervózní otec, který se neumí smířit s tím, že jeho malé děvčátko už vyrostlo a stala se z něj žena. Přípravy na svatbu jsou plné nečekaných událostí, při kterých není nouze o zábavu.

62) Italské námluvy (1994)

 • Romantická komedie, USA

Mladá Faith věří na osud – v pubertě jí duchové sdělili, že si vezme Damon Bradleyho, řekla jí to i cikánka. Když se Damon 14 let neobjevil, přijala Faith žádost o ruku od seriózního lékaře. V momentě, kdy si zkouší svatební šaty, jí zavolá přítel jejího snoubence a chce gratulovat ke svatbě, jeho jméno je Damon Bradley….

63) Muriel se vdává (1994)

 • Romantická komedie/drama, Austrálie

Muriel, žije ve vysněném světě písniček ABBY a čeká prince z pohádky. Protože princ ale stále nepřichází, rozhodne se uchopit osud do vlastní rukou.

Další filmy o svatbách

64) Jak ukrást nevěstu (2008)

 • Romantická komedie; USA,UK

65) Svatební horečka (2008)

 • Romantický film, USA

66) Vdavky, sňatky, svazky (2004)

 • Romantická komedie, Francie

67) Svatebčané (The Best Man, 1999)

 • Komedie, drama, USA

68) Moje velká indická svatba (2004)

 • Romantická komedie/muzikál, USA

Nadčasový příběh o hledání lásky s středu mezi Východem a západem.

 1. Ptačí Klec (The Birdcage, 1996)
 2. Starý, nový, půjčený a modrý (2003)
 3. Život je krásný (It’s a Wonderful Life)
 4. Mystic Pizza (1988)
 5. Bouřlivá svatba (2001)
 6. Tři muži a mladá dáma (1990)

Co dalšího?

 1. Seriál Svatby v Benátkách
 2. Reality show Svatba na první pohled

Další svatební inspirace:

Ušetři si nervy, čas i peníze při přípravě svatby:

75 nejlepších filmů o svatbě, které musíte vidět!

Svatba bez starostí – svatební balíček

 • Tipy a rady, jak na svatbě ušetřit.
 • Jak se zbytečně nestresovat a vše si užít.
 • Rady bývalých nevěst, co by udělaly jinak.
 • Jak si snadno vytvořit tiskoviny na míru.
 • Jaké hry a program na svatbu zařadit.
 • A spoustu dalšího …

Uložte si svatební filmy na později (nikdy nevíte kdy se budou znovu hodit):

Líbil se vám článek – svatební filmy? Sdílejte ho svým kamarádům: