63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

Přemýšlíte kam vyrazit na svatební cestu a jak si takové líbánky zařídit? Máme pro vás tipy na nejlepší líbánkové destinace i praktické rady, jak si svatební cestu zorganizovat i na čem se dá ušetřit.

S plánováním svatební cesty můžete začít už během svatebních příprav. Důležité je sladit vaše představy o tom, jak by taková svatební cesta měla vypadat.

Jaký typ svatební cesty zvolit?

Nejdůležitější je předem sladit představy obou snoubenců. Představujete si své líbánky u moře na pláži pod palmami? Nebo patříte mezi dobrodružnější páry a chcete se vydat do hor nebo na poznávací cestu? Od tohoto rozhodnutí se pravděpodobně bude odvíjet i to, zda pojedete na svatební cestu s cestovní kanceláří nebo po vlastní ose.

A) Líbánky jako plážová dovolená

Pokud se těšíte, že si líbánky vychutnáte někde na pláži pod palmami a po večerech si budete vychutnávat drink se západem slunce, je nejlepší volbou vybrat si zájezd u cestovní kanceláře. Ty mají totiž nasmlouvané balíčky u hotelů i aerolinek a dostanou se s cenou níže, než kdybyste vše kupovali zvlášť. Navíc si můžete užít luxus toho, že pro vás bude všechno včetně jídla zajištěno.

Mnohé cestovní kanceláře navíc nabízejí slevy pro novomanžele. Tyto slevy mohou mít různé formy. Že se jedná o Vaši svatební cestu je také dobré zmínit v hotelu. Často Vám dopřejí luxus prémiového apartmá nebo vás čeká překvapení v podobě šampaňského u večeře.

B) Líbánky jako aktivní dovolená

Pokud dáváte přednost výletům a outdoorovým aktivitám bude pro vás aktivní dovolená to pravé. Líbánky v takovém stylu si můžete zorganizovat sami stejně tak, jako si vybrat nějaký se zájezdů organizovaný CK.

Nutno podotknout, že u tohoto typu dovolené vás vlastní organizace vyjde výrazně levněji a dá vám mnohem více svobody.

C) Poznávací svatební cesta

Podobně jako u aktivní dovolené vás i poznávací cesta ve vlastní režii vyjde výrazně levněji než s cestovkou. Co zvolíte záleží na vašem pohodlí a chuti plánovat.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

Svatební cesta levně a tipy, jak ušetřit

Pokud chcete na svatební cestě ušetřit, potom pro vás máme hned 3 průvodce:

Věříme, že vám tyto rady pomohou, protože nám osobně už na cestách ušetřili hodně. Pokud máte rádi všechno dlouho dopředu naplánované, budou pro vás ideální i tzv. First Minute zájezdy, které nabízejí cestovky za příznivé ceny, především kvůli tomu, že si je rezervujte třeba rok předem.

Využijte privilegia a ostatních výhod, že jste novomanželé

Některé cestovní kanceláře a hotely poskytují novomanželům na jejich svatební cestu různé benefity. Nejčastěji jde o:

 • Slevu na zájezd pro novomanžele
 • Slevu na ubytování či stravování pro manželku
 • Bezplatný „upgrade“ apartmá
 • Lahev šampaňského či speciální romantická večeře
 • Další služby (jako např. masáže) jako pozornost podniku pro novomanžele

Pro uplatnění zmíněných benefitů budete muset na svatební cestu vyrazit nejčastěji do 3 měsíců od svatby (někde pro uplatnění slev akceptují oddací list i půl až třičtvrtě roku po svatbě).

Při příjezdu do hotelu tedy na recepci nezapomeňte zmínit, že se jedná o Vaši svatební cestu. Pravděpodobně si tím kromě případných benefitů zajistíte přístup jako k VIP hostům.

63 skvělých míst, kam jet na svatební cestu

Připravili jsme pro vás pořádnou várku inspirace. Věříme, že si z těchto nápadů určitě vyberete destinaci, kam zamíříte na líbánky. Pro přehlednost jsme destinace rozdělili do následujících kategorií:

Plážová exotikaPoznávací svatební cesta
Líbánky na jachtěSafari
Romantická města EvropyRoadtrip v karavanu
Plážová exotika v Evropě a okolíNa sever (nebo za polární září)
Hory a dobrodružstvíSvatební cesta v ČR

A) Plážová exotika

Na plážovou exotiku se nejčastějí jezdí do Karibiku, Jihovýchodní Asie, Tichého Oceánu nebo i dalších destinací:

<strong>Karibský záliv</strong>

Sezóna: listopad – duben

1) Dominikánská republika

Jestli chcete typicky líbánkovou a romantickou destinaci, právě jste ji našli. Dominikána – to je pravý Karibik. Pohádkově bílé pláže, nakloněné palmy a tyrkysová voda. Příjemná teplota a úžasné moře. Kromě dokonalých pláží se můžete vydat i na výlet do vnitrozemí a objevit, jak se pěstuje káva, kakao nebo cukrová třtina.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

2) Bahamy

Bahamské ostrovy jsou dalším symbolem karibské exotiky s bílými plážemi, palmami a nabízejí navíc celoročně příjemné počasí. Navíc na některých plážích můžete potkat typická bahamská prasátka.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

3) Kuba

Karibik s nádechem Kubánské atmosféry. Navštivte malebné městečko Trinidad, tabákové plantáže ve Viñales či plážové letovisko Varadero.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

4) Mexiko

Dáte přednost plážovému Cancúnu nebo se vypravíte za mayskou civilizací např. do Chichén Itzá? Mezi další úžasné pyramidy patří Palenque, Teotihuacán či pyramidami v Meridě. Velmi populární jsou i mexické „cenotes“ – závrty krasového původu, které mnohdy tvoří velmi romantické jeskynní koupaliště.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

5) Guadeloupe

Ostrov Guadeloupe je zámořským regionem Francie a díky tomu se i do Karibiku můžete dostat jen na občanku. Podobně je na tom i Martinik. Kromě plážových aktivit si nezapomeňte si udělat výlet na sopku La Soufriére.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

6) Martinik

Podobně jako Guadeloupe můžete na Martinik přicestovat na občanku. Nejhezčí pláže na vás čekají na poloostrově Caravelle. Mezi další zajímavá místa patří botanická zahrada Balata či rybářská vesnička Grand Riviére. Ovšem pokud hledáte právě ony pověstné karibské pláže, zvolte raději jinou destinaci.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

7) Dominika

Ostrov Dominica nepatří mezi typické karibské pláže s bílím pískem. Potěší spíše dobrodruhy, kteří mohou navštívit Boiling Lake, které je skutečně vařícím jezerem nebo pláž Champagne beach, jejíž název je odvozen od toho, že z moře vyvěrá sopečný plyn. V národním parku můžete vyrazit na treky do džungle i k vodopádům.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit
Jihovýchodní Asie

8) Thajsko

Sezóna: říjen – duben

Thajsko je destinací, se kterou rovněž neuděláte chybu. Thajsko nabízí mnohé, od rušného Bangkoku a oblíbených míst digitálních nomádů jako je Chiang Mai až po nádherné ostrovy plné ještě malebnějších pláží. Mezi nejoblíbenější thajské ostrovy patří:

Koh Phi Phi – ostrov Koh Phi Phi proslavil především film s Leonardem DiCapriem „The Beach“ po kterém se na místní nádhernou Maya Bay sesypaly davy turistů. V současné době je po její regenerační uzavírce opět otevřena návštěvníkům (jejich počty jsou však regulovány). Pro poklidný pobyt doporučujeme ubytování na západní straně ostrova, kde vás nebude budit hluk z bujarého městečka v jeho středu. Více v průvodci ostrovem Koh Phi Phi.

Koh Lanta – ideální ostrov, pokud si přejete vyrážet na výlety po okolních ostrovech, jako je Koh Ngai, Koh Kradan, Koh Rok a další. Pokud toužíte po menším i méně rušném ostrově, není problém si najít ubytování právě na některém z menších ostrovů.

Koh Samui – druhý největší thajský ostrov láká návštěvníky pro svoje krásné pláže, přírodu, hory, vodopády i četné chrámy. Koh Samui nabízí spoustu různých možností zábavy a na své si přijde každý. Více vám prozradí průvodce ostrovem Koh Samui.

Koh Phan Ngan – Koh Phangan nabízí různé aktivity a svoje si tu najde každý, ať už vyrazíte na lekci jógy, vydáte se na výlet kajakem podél pobřeží nebo objevovat chrámy, vodopády nebo pláže na půjčeném skútru. Známé jsou především plážové Full Moon Party. Více si můžete o Koh Phanganu přečíst zde.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

9) Vietnam

Sezóna: celoročně (záleží na konkrétní oblasti)

Vietnam to je výborné jídlo, terasovitá rýžová pole, horská příroda, místní život i delta Mekongu. Vydáte se nejdříve do Halong Bay, do Ho Chi Minhova města nebo do národního parku Phong Nha-Ke Bang?

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

10) Indonésie

Sezóna: duben – říjen

Indonésie to není jen Bali, tento ostrovní stát tvoří více než 17 tisíc ostrovů. Největší z nich jsou Sumatra, Jáva a Kalimantan. I proto je Indonésie velice rozmanitou zemí, které má opravdu co nabídnout. Zlákají vás sopky, vysoké vodopády, nebo kráterové jezero ostrova Flores.

Bali – krásné pláže, potápění, surfování, šnorchlování, příroda, chrámové paláce i milí lidé. Je to místo, které chytlo některé Čechy natolik, že se tam přestěhovali. Praktické informace k tomuto krásnému ostrovu Bali najdete zde.

Nusa Penida – dalším krásným indonéským ostrovem je Nusa Penida. Opět vás zde čekají krásné pláže, podmořský život i vyhlídky na moře i útesy.

Lombok – o Lomboku říkají někteří cestovatelé, že se jim líbí i víc než turistické Bali. Najdeme tu Mount Rinjani – druhou nejvyšší sopku Indonésie s nádherným kráterovým jezerem, i další krásné pláže vhodné k odpočinku i surfování.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

11) Filipíny

Sezóna: říjen – duben

Filipíny jsou další destinací, která nabízí okolo 7000 ostrovů. Opět záleží, jaké jsou vaše očekávání a za čím cestujete, různé ostrovy totiž nabízí různé aktivity i přírodní ráz.

Palawan – plážový a přírodní ráj, kde najdete krásné vodopády i podmořský svět.

Cebu – objevujte pláže nebo vyzkoušejte canyoning, potápějte se se žraloky, navštěvujte památky (Fort Sao Pedro či Taoistický chrám) nebo vystoupejte na Osmena Peak.

Luzon – jako stvořený k objevování – doporučujeme pro dobrodružnější cestovatele. Na Luzonu můžete zavírat do jeskyních komplexů Sagada, navštívit rýžové terasy v Batadu, kterým místní přezdívají 8. div světa nebo se projet národním parkem Hundred Islands. Čtěte článek o místech, kam se podívat na ostrově Luzon.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit
Tichý oceán

Sezóna: květen – září

12) Fidži

Fidži si získává srdce mnohých návštěvníků pro svoje dlouhé písečné pláže s kokosovými palmami, tyrkysově modrou vodu, panenskou přírodu i srdečné obyvatele. Je to zkrátka jeden z klenotů Tichého oceánu.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

13) Francouzská Polynésie

Ráj v tichém oceánu. Poklidné ostrůvky, které omývá tyrkysová voda. Bílé pláže s kokosovými palmami a panenská příroda. To je Francouzská Polynésie. Hlavními lákadly je Tahiti a Bora Bora.

Tahiti – největší i nejlidnatější ostrov Francouzské Polynésie. Na Tahiti vás zaujmou vodopády, podmořský život a ubytovat se můžete v jednou z vodních bungalovů.

Bora Bora – odvážíte se za šnorchlováním se žraloky? Nebo si budete užívat pohodu krásné pláže Matira? Zdatnější z vás se mohou vydat na vrchol hory Pahia. Za návštěvu stojí i želví záchranná stanice.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

14) Cookovy ostrovy

Plážový ráj v tichém oceánu, který vám nabídne pocit trosečníků na jednom z nádherných míst naší planety. Zajeďte si na výlet lodí, pozorujte želvy nebo zhlédněte kulturní představení místních obyvatel.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

15) Samoa

Barvitá Samoa vás uvítá svým poklidným tempem života a krásnými plážemi. Mají tu velmi romantický typ ubytování, kterými jsou plážové fales – tedy domky stojící na kůlech, které jsou přímo na pláži a vy tak můžete usínat při šumění oceánu. Tipy k cestování po Samoe, najdete zde.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

16) Havaj

Sezóna: březen – září

Už samotný název mluví sám za sebe. Nádherné pláže, neuvěřitelná příroda, vysoké hory, aktivní sopky, oceán, který je rájem surfařů i tropická flóra a zajímavé historické artefakty. Havaj nadchne každého. Jediným mínusem je cena zdejšího pobytu, která je poměrně dost vysoká (nemluvě o letenkách).

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit
Další exotika

17) Maledivy

Sezóna: celoročně

Exotický ráj, blankytně průzračná a teplá voda. Velké množství mořských živočichů a korálů. Romantické spaní v typických plovoucích chatičkách.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

18) Zanzibar

Sezóna: červen – říjen

Zanzibar je ostrov plný krásných pláží ležící u východoafrického pobřeží v indickém oceánu. Mezi nejkrásnější pláže se řadí Nungwi a Kendwa. Výlet si můžete udělat do národního parku Jozani. Na Zanzibar cestovky nabízejí mnoho různých zájezdů.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

19) Mauricius

Sezóna: duben – říjen

Mauricius je ostrov, který nabízí ještě více než písečné pláže. Čekají tu na vás vodopády Tamarin Falls, pestrobarevné duny z lávy (Země sedmi barev – Charamel), národní park Black River či krokodýlí park La Vanille. Mezi nejhezčí zátoky ostrova patří ta s názvem Blue Bay.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

20) Kapverdy

Sezóna: listopad – červen

Kapverdské ostrovy jsou dalším z líbánkových rájů. Kromě krásných pláží jako je Santa Monica nebo Chaves můžete zavítat i do lávové jeskyně Buracona známá pro své „magické oko“ či vystoupat na stratovukán Pico Do Fogo.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

Líbánky na jachtě

21) Plavba na jachtě po Chorvatsku nebo Řecku

Pronajměte si jen pro vás dva jachtu a vyrazte na týdenní plavbu kolem řeckých či chorvatských ostrovů. Více informací o možnostech plavby i kontakt na ověřeného kapitána najdete na stránkách SebSail. Pokud si chcete pronajmout jachtu kdekoliv ve středozemí nebo dokonce v Karibiku, podívejte se na nabídku Navigare Yachting.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

Líbánky v romantických městech Evropy

Sezóna: celoročně, především jaro a léto

22) Paříž

Paříž je typickou romantickou destinací zamilovaných dvojic. Počínaje Eiffelovou věží, muzeem v Louvru, katedrálou Notre-Dame, přes baziliku Sacré Coeur, Vítězný oblouk, až po známou Champs-Élysées či Moulin Rouge. V Paříži budete mít zkrátka, co objevovat.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

23) Benátky

Dalším romantickým městem jsou Benátky. Objevte kouzelná zákoutí Benátek z gondoly i pěšky. Prohlédněte si baziliku Santa Maria della Salute, palác Ca‘ Rezzonico, palác Ducale a mnohá další místa.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

24) Řím

Říká se, že všechny cesty vedou do Říma a možná i ta vaše svatební. Objevte ohromné Koloseum, starověký Pantheon, navštivte Vatikán nebo se projděte k Fontáně di Tevi. Řím toho však ukrývá mnohem více.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

25) Barcelona

Město geniálního architekta Antonia Gaudího. Jeho staveb najdete v Barceloně opravdu hodně – od slavné katedrály Sagrada Famili, přes originální domy Casa Batlló, Casa Milá až po krásný Park Güell, Večer nepropásněte slavnou zpívající fontánu a v dalších dnech můžete obdivovat např. katedrálu sv. Kříže, nemocnici Sant Pau či katalánský palác hudby.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

26) Budapešť

Nedaleko z české kotliny se nachází i další z krásných evropských měst – Budapešť. Ve městě na březích Dunaje můžete obdivovat krásnou budovu maďarského parlamentu, Budínský hrad, Baziliku sv. Štěpána, Matyášův chrám a mnoho dalšího. Budapešť je oblíbená i pro svoje lázně. Nejznámější jsou lázně Széchenyi, které jsou největšími léčebnými lázněmi celé Evropy.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

27) Primošten

Dalším přístavním městečkem je kouzelný chorvatský Primošten. Primošten je městečko na takovém „bochánku“, který spojuje s pevninou jen úzký pás pevniny. Oblast nabízí kromě typické chorvatské dovolené i možnosti výletů na jachtě nebo do národního parku Krka.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

28) Chania

Pro milovníky menší měst máme jednu perličku – tou je řecká Chania, která se nachází na ostrově Kréta. Kromě malebného přístavu odtud můžete dělat výlety na nádherná místa jako je laguna Balos nebo nádherná pláž s růžovým pískem – Elafonisi.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

Plážová romantika v Evropě a okolí

Sezóna: léto

29) Řecko

Jedny z nejhezčích plážových lokalit v Evropě najdete na řeckých ostrovech. Každý z ostrovů nabízí něco trochu jiného, proto pečlivě vybírejte.

Kréta – Kréta je největším řeckým ostrovem a nabízí bohaté vyžití od čistě plážové dovolené po aktivní turistiku. Mezi nejkrásnější pláže patří laguna Balos, pláž s růžovým pískem Elafonisi, palmový háj na pláži Vai nebo pláž na ostrůvku Chrissi. Jedním z nejzajímavější turistických výletů je průchod soutěskou Samaria. Průvodce dalšími krásnými místy Kréty najdete zde.

Zakynthos – věhlasnou pláží Navagio to na Zakynthosu nekončí. Můžete zde navštívit Modré jeskyně, pláž se sirnými prameny Xigia, desítky malých pláží na západní straně ostrova nebo želví ostrov Marathonisi (vyhlášené místo pro pozorování karet).

Santorini – Romantické Santorini je známé především pro své bílé domečky s modrými stříškami. Mezi jeho nejhezčí místa patří Red Beach – pláž s červenými i černými vulkanickými oblázky, pláž Kamari či Perissa. Na své si přijdou i milovníci vína, kteří mohou zavítat do muzea vína, kde je nemine ani jeho ochutnávka.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

30) Korsika

Další destinací, se kterou neuděláte chybu je slunná Korsika. Tento ostrov vám nabídne krásné pláže stejně tak jako možnost bohatých treků kolem kaňonů i k jezerům. Nevynechejte asi kouzelná města jako Bonifacio, Bastia nebo Calvi. Těm dobrodružnějším doporučujeme vyzkoušet místní canyoning, který připomíná spíše přírodní aquapark.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

31) Sardinie

Další krásnou středomořskou destinací je Sardinie. Ráj horolezců, surfařů i potápěčů. Na své si přijdou i milovníci jídla, vína pláží i památek.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

32) Malta

Malebný středomořský ostrov nabízí jak odpočinek na pláži, tak aktivity od potápění, lodních výletů až po noční život. Při návštěvě Malty si nenechte ujít modrou jeskyni, zátoku Golden Bay nebo vesničku Pepka námořníka.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

33) Turecko

Turecko nenabízí jen pláže nebo životaplný Istanbul. Romantické chvilky můžete zažít třeba v horkovzdušném balonu v Kapadocii.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

34) Portugalské Algarve

Hledáte-li místo plážovou oblast, která rozhodně není nudná, vyzkoušejte portugalské Algarve. Pobřeží je členité a pláže jsou schované mezi úžasnými skalními útvary. Navíc se zde můžete naučit surfovat. Velmi doporučujeme výlet na pobřeží městečka Lagos.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

Na líbánky do hor a za dobrodružstvím

Sezóna: jaro – babí léto

35) Italské Dolomity

Mezi jedny z nejkrásnějších hor světa patří zajisté Italské dolomity. Nabízejí nespočet turistických, lezeckých i ferratových cest. Vydat se tu můžete i na několikadenní ferratový okruh s přespáváním na horských chatách. Co je pro dobrodružné duše romantičtějšího, než výhledy na vrcholky jako jsou např. takové Tre Cime.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

36) Julské Alpy

Dobrodružství v horách nabízí i nedaleké Slovinsko. Triglavský národní park, vrchol Mangart, blankytně modrá řeka Soča nebo centrum outdooru v Bovci. Vyrazte, do hor, na řeku nebo zdolávat kaňony s populárním adrenalinovým sportem, kterým je canyoning.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

37) Madeira

Ostrov věčného jara, který leží najdeme v Atlantiku. Zejména v květnu je Madeira živoucí botanickou zahradou takřka na každém kroku. Vydat se můžete na horský přechod Madeiry nebo si zde půjčit auto a užít si koupání v přírodních bazénem v Porto Moniz, navštívit poloostrov Sao Lourenco, ochutnávat výtečná Madeirská vína a mnoho dalšího.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

38) Azorské ostrovy

Hory, kráterové jezero, sopečná poušť ji fascinující zahrady José do Canto. Objevte tyto kouzelné ostrovy sopečného původu, kterým se někdy přezdívá evropská Havaj.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

39) Rakouské Alpy

Malý horský ráj máme z Čech, co by kamenem dohodil. Vyrazte k jezerům, na horské túry nebo na ferraty. Doporučit můžeme zejména Drachenwand, Dachstein či Gosausee.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

40) Švýcarsko

Švýcarsko je kapitolou sama pro sebe. Míst hodných návštěvy je tu opravdu nespočet. Vydat se můžete např. ke kaňonu Aareschlucht s jedněmi z nevyšších vodopádů Švýcarska, navštívit Jungfrau Joch – nejvyšší vlakovou stanici Evropy nebo se vydat do Gornergatu na nejhezčí výhled na Matterhorn.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

41) Gruzie

Množství pěkných treků i zajímavých míst najdete i na Kavkaze. Oblíbený je zejména trek Mestie do Ushguli. Další zajímavá místa v Gruzii najdete zde.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

42) Nepál

Sezóna: říjen – duben

Pro opravdové horo-nadšence nezbývá nic jiného než Nepál. A pokud takovými nadšenci jste, už vám k této destinaci netřeba důkladnějšího popisu. Vydat se můžete do základního tábor Everestu nebo absolvovat z dalších vysokohorských himalájských treků.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

Poznávací svatební cesta

43) Jordánsko

Sezóna: jaro a podzim

Jordánsko je zemí, kde si můžete užít nejen moře a krásné potápění, ale můžete také objevit tisíciletí starou Petru – ohromné skalní město, jehož chrámy jsou vytesané do pískovce, krásný pouštní park Wadi Rum nebo další z mnoha památek či dramatických kaňonů. Více o Jordánsku zde.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

44) Maroko

Sezóna: jaro a podzim

Pláže, hory, velbloudi, poušť a pouštní památky, vodopády i kultura. Maroko je turisticky oblíbenou zemí severní Afriky.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

45) Srí Lanka

Sezóna: prosinec – březen

Srí Lanka je opět zemí, kde můžete krásně kombinovat plážovou dovolenou s mnohými výlety, jako je pozorování velryb, výpravami do sloního sirotčince, nebo za ohromnou skálou zajímavých tvarů v Dambule. Nadšenci mohou vystoupit na Adamovu horu na východ slunce nebo se můžete svézt vlakem mezi čajovými plantážemi. Více informací o Srí Lance najdete zde.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

46) Kambodža

Sezóna: prosinec – březen

Kambodža je známá pro své rozsáhlé chrámové komplexy v čele s Angkor Watem. Můžete se také vypravit do sloní rezervace nebo strávit pár dní na krásném ostrůvku Koh Rong Sanloem, který nabízí své bílé písečné pláže.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

Na svatební cestu na safari

47) Líbánky na safari do Afriky

Pokud vás láká africké safari, můžete jako svatební cestu zvolit některý z poznávacích zájezdů, které vás vezmou za horskými gorilami nebo nebo na klasické safari.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

Svatební cesta v karavanu

Pokud máte oba dobrodružnou duši a plážová dovolená vám zní jako nuda, vyrazte za dobrodružstvím půjčeným karavanem nebo přestavěnou dodávkou. Takový „van-life“ tedy život na kolech nabízí nádech absolutní svobody i dobrodružství zároveň.

Zajištění takové svatební cesty si vyžaduje akorát rezervaci letenky a půjčení karavanu či dodávky.

48) Roadtrip po národních parcích USA

Sezóna: květen – září

Pokud chcete takřka každý den objevit novou krajinu, vypravit se na výlet do slotových kaňonů Utahu, objevovat pestrobarevná jezírka a gejzíry Yellowstonu nebo se nechat ohromit samotným Grand Canyonem je pro Vás roadtrip Americkými národními parky to pravé. Pokud by vás zajímalo víc, inspirujte se tímto itinerářem po národních parcích západního pobřeží USA.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

49) Roadtrip po Novém Zélandu

Sezóna: prosinec – březen

Láká vás navštívit krajinu Pána prstenů? Vyrazte na svatební cestu na Nový Zéland. Čeká Vás krásné jižní Alpy s monumentální horou Mt. Cook, pláže vhodné k surfování, proslulý Hobitín a můžete se podívat i k Hoře Osudu, na kterou můžete i vylézt, pokud se vydáte na přechod hor známý pod jménem Tongariro Crossing.

A tím to nekončí, co teprve až spatříte kouzelné jeskyně plné svítících světlušek (alias glow-worms) nebo překrásné horské papoušky Kea s barevným peřím. K tomu všemu počítejte s tím, že zázemí pro lidi cestující v dodávkách je zde skvělé. Často jsou k dispozici i zdarma tzv. freedom campsites. Průvodce Novým Zélandem najdete zde.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

50) Roadtrip Norskem

Sezóna: léto

Lákají vás severské země? Norsko je oním klenotem, kde si můžete užít fjordy, treky a nádherné výhledy na každém kroku. K roadtripu po Norsku vám navíc bude stačit vlastní auto a bez problémů se tam dostanete přímo z ČR. Inspiraci pro plánování roadtripu po Norsku najdete zde.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

Na líbánky na sever (nebo za polární září)

U plánování severských líbánek je důležité si uvědomit, že pokud chcete vidět polární záři, nepoštěstí se vám to v jakémkoliv období. Přes letní období, kdy je polární noc a na severu slunce takřka nezapadá proto polární záři neuvidíte. V létě ale na druhou stranu severské destinace nabízejí to nejlepší počasí pro cestování, takže je jen na vás, s jakými prioritami na sever vyrazíte. Pro nadšence tu máme Tipy pro pozorování polární záře.

Sezóna: léto

51) Island

Pokud je pro vás Aljaška příliš daleko, můžete se vypravit na Island. Island je známý pro své gejzíry vřídla, vodopády i vulkány. Během polární noci je rovněž oblíbený místem pro pozorování polární záře.  

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

52) Kanada

Bylo by troufalé se snažit popsat všechna úžasná místa v Kanadě, a tak bude jen na vás, kam a jakým způsobem vyrazíte. Láká vás vyhlášené lyžování, nebo se raději vypravíte na treky v národním parku Banff okolo překrásného jezera Moraine?

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

53) Aljaška

Destinace pro opravdové dobrodruhy. Čekají vás treky v panenské přírodě, pozorování divoké zvěře od losů až po medvědy. Můžete vyrazit i na plavbu kolem ledovců na výletní lodi nebo rovnou na kajaku. Vyzkoušíte rýžování zlata, podíváte se k Eskymákům nebo k majitelům psích spřežení. Více o Aljašce si můžete přečíst zde.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

54) Grónsko

Další severskou destinací je Grónsko, kde můžete navštívit eskymácké osady, pozorovat velryby, vypravit se k ledovcům nebo na trek do přírody.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

55) Norsko

Norsko už jsme popisovali u předchozí kategorie pro cestu autem či karavanem. Pokud nechcete řídit není problém vyrazit na nějaký organizovaný zájezd nebo do Norska doletět a vyrazit na pěší treky do Norské přírody. Norsko je zkrátka úchvatnou zemí plnou vodopádů, fjordů a dramatických skal.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

56) Faerské ostrovy

Méně známou turistickou destinací jsou faerské ostrovy, které nabízejí dramatické výhledy na skaliska, moře, vodopády i pěkné lokální vesničky.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

57) Antarktida

Dobrodruhů, kteří navštíví Antarktidu je poměrně málo. Pokud je ale Antarktida vaším dlouhodobým snem, proč ji nenavštívit při příležitosti svatební cesty. Na Antarktidu se pořádají plavby zejména z jižního cípu Jižní Ameriky a je třeba počítat s vysokou cenou, která běžně přesahuje 100 000 Kč za osobu.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

Svatební cesta v ČR

Možná vás neláká daleký svět, ale líbí se vám výlety v české kotlině. Vždyť i u nás máme plno nádherných a romantických míst a záleží jen na vás, kam vyrazíte.

58) Glamping v Česku

Ještě předtím, než tu uvedeme několik líbánkových míst, možná vás zaujme nový trend glampingu. Glamping je totiž spojením luxusu a pobytu v přírodě (tedy něco jako luxusní kemping). Tento koncept zaujme zejména romantické duše a milovníky přírody. Na nejkrásnější glampingová místa v ČR se podívejte zde.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

59) České Švýcarsko

Národní park České Švýcarsko nadchne všechny romantické duše. Pravčická brána, skladní stezky i soutěsky, které můžete proplout na pramici. Krásná destinace, kterou mají Češi, co by kamenem dohodili.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

60) Adršpach

Další překrásnou oblastní se skalními městy a překrásnými útvary jsou Adršpašsko-Teplické skály. Není divu, že se zde točilo tolik pohádek.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

61) Český Krumlov

Český Krumlov je městem, které přijíždějí objevovat i mnozí zahraniční turisté. Pokud plánujete svatební cestu v letním období, myslete na to, že slavné otočné hlediště v Českém Krumlově mívá vyprodáno i půlroku dopředu. Lístky na představení si pořizujte ideálně už v zimě.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

62) Pálava

Vinařská oblast Pálava toho nabízí o něco více než jen víno. Výlety na Dívčí hrad, Svatý Kopeček nebo na Novomlýnskou přehradu vám zajistí program na dlouho. Zajít můžete i do Wellness v Aquaparku Moravia, kde vás čeká saunový svět, vířivky i masáže. Jedním z nejromantičtějších míst je i Lednicko-Valtický areál.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

63) Karlovy Vary

Na svatební cestu můžete vyrazit i do lázeňského města. Karlovy Vary nabízejí nepočet možností, kde si užít Wellness a odpočinek. Přes den se můžete procházet po kolonádách, zavítat na rozhlednu nebo zajít do nedalekého Jáchymova na exkurzi dolů. Zdejší oblast byla jen nedávno zařazena mezi památky UNESCO.

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

Plánování svatby bez stresu

Chcete ušetřit spoustu času a peněz při plánování svatby?

Další svatební inspirace

Ušetři si nervy, čas i peníze při přípravě svatby:

Svatba bez starostí

Svatba od A do Z:

 • Než řekneš ANO: 21 kroků k dokonalé svatbě
 • Boží šablony na svatební hry
 • Boží šablony na svatební noviny
 • Připravené svatební playlisty
 • Svatební web
 • A spoustu dalšího …

Uložte si svatební cestu na později:

63 skvělých míst, kam na svatební cestu + tipy, jak ušetřit

Líbí se vám článek – kam na svatební cestu? Nasdílejte je svým kamarádům!