Jak vytvořit svatební tanec, který překvapí

Svatební tance plné překvapení zažívají v současné době obrovský nárůst popularity. Mnoho párů se rozhoduje odklonit od klasického prvního tance a místo toho se vydává na cestu svatebních choreografií za doprovodu různých hudebních stylů, jako je hip-hop nebo pop.

V každém svatebním dni je jedním z vrcholů okamžik, kdy novomanželé poprvé tančí jako manželský pár. Tradičně bylo očekáváno, že tento tanec bude romantický a vážný, ale moderní páry hledají způsoby, jak přidat s trochou odvahy do svého svatebního dne více kreativity. A co by mohlo být lepší než vytvořit svatební tanec, který každého překvapí a zanechá nezapomenutelný dojem?

Vyberte si píseň

Když začnete plánovat svůj svatební tanec, první krok, na který byste se měli soustředit, je výběr té správné písně, s kterou budete souznít. Ještě lepší variantou je výběr více písní a následné sestříhání hudebního mixu, u kterého je prvořadý výběr vhodných částí písně, jejich uspořádání a plynulý přechod mezi nimi.

Je důležité, aby hudební podklad nebyl pouze zábavný, ale také, aby dokázal vzbudit emoce a energii mezi svatebními hosty. Vybrat písně, které jsou obecně oblíbené a mají rytmus, který inspiruje k tanci, může být skvělým začátkem. Pokud si nejste jisti, které písně vybrat, nebojte se vyhledat inspiraci online.

Hledejte inspiraci

Může být velmi inspirativní podívat se na to, jaké taneční kreace předvedly jiné páry na svých svatbách. To vám může poskytnout nejen inspiraci, ale také jasnější představu o tom, co je v současné době populární a co by mohlo oslnit vaše svatební hosty. Díky sledování videí můžete také zjistit, jaké prvky tance vás nejvíce oslovují a co byste chtěli začlenit do své vlastní choreografie. V neposlední řadě je to také skvělá příležitost, jak se poradit se svým partnerem nebo svatebčany a společně vybrat, jaký styl tance byste chtěli předvést. YouTube je jedním z nejlepších míst, kde začít s hledáním.

Naučte se nějaké kroky

Po tom, co jste pečlivě vybrali píseň a shromáždili inspirativní nápady pro váš svatební tanec, nastává další klíčová fáze – začít pracovat na tanečních krocích. Je důležité uvědomit si, že taneční kroky by měly být v souladu s vybranou písní a s vaším celkovým konceptem tance. Chcete-li dosáhnout plynulosti a synchronizace, je dobré začít trénovat s dostatečným předstihem před svatebním dnem.

Internet je plný online tanečních tutoriálů a videí, které vás mohou naučit různým tanečním stylům a krokům.

Najměte choreografa

Vytvoření taneční choreografie není jednoduchý úkol, obzvláště pro ty z vás, kteří jste v tanci úplní začátečníci. Místo toho, abyste se snažili napodobit to, co jste viděli na YouTube, proč si nenajmout profesionálního choreografa, který může vytvořit choreografii na základě vaší volby písně, osobnosti a tanečních zkušeností? Profesionální choreograf má zkušenosti a znalosti potřebné k vytvoření taneční choreografie, která je nejen vizuálně atraktivní, ale také přizpůsobená vašim schopnostem a preferencím.

Coby zkušená lektorka vám poskytnu podporu a odborné vedení. S citlivým přístupem dle vašich potřeb a přání vám pomůžu vytvořit taneční choreografii, která bude jedním z vrcholů vašeho výjimečného dne.

Trénujte a bavte se

Svatební tanec vyžaduje trénink! Doporučuji mít alespoň 3 lekce svatebního tance a pečlivou domácí přípravu. Je dobré nastavit si pravidelné tréninky až do svatby. Tím nejenže budete schopni vystoupit se sebevědomím na své svatbě, ale skutečně si užijete proces učení tance s vaším budoucím manželem/manželkou. Bude to úžasný zážitek a odreagování před vaším velkým dnem. Užijte si to!

Autorem článku je taneční lektorka Pavlína Vejnarová, kterou můžete kontaktovat následujícími způsoby:

Instagram: svatebni.tance

Facebook: Svatební tance

Web: svatebnitance.cz