Jak vybrat ideální parfém na léto 2023?

Léto je prakticky tady, a tak je třeba tomu přizpůsobit nejen oblečení, ale zároveň také výběr vhodného letního parfému. Nejideálnější jsou pro léto lehké a jemné vonné skladby podtrhující romantickou atmosféru tohoto období. Jak při výběru letního parfému pro ženy i muže postupovat a mezi kterými parfémy na léto můžete vybírat?

Parfém je ideální obměnit s příchodem teplejšího počasí. Zřejmě nikdo se totiž během parného léta nechceme vonět těžkými esencemi, jež jsou vhodné spíše pro zimní období. Nový parfém na léto má však ještě jednu výhodu, a to tu, že dokáže perfektně umocnit letní zážitky a nabít vás novou letní energií! Jak během výběru parfému na léto postupovat?

Velikost balení letní vůně

Plánujete během léta hodně cestovat? Rádi byste, aby se vám parfém vešel do malé kabelky nebo pánské tašky přes rameno? Sháníte větší výhodné balení, které budete používat výhradně doma? Zodpovězením na tyto otázky se dostanete k tomu, jak velký parfém na léto potřebujete.
Standardně můžete vybírat mezi flakony o velikosti 30 ml, 50 ml, 75 ml, 90 ml, 100 ml nebo třeba 150 ml. Záleží jen na vás, kterou velikost zvolíte. Větší balení bývá vždy o něco výhodnější. Pro letní cestování letadlem však nemusí být vhodné.

Pro jakou příležitost letní parfém vybíráte?

Sháníte výjimečnou vůni pro výjimečné letní okamžiky? Výraznější večerní parfém? Nebo spíš hledáte něco pro každodenní nošení?
Při výběru parfému, a to nejen na léto, platí, že parfém pro denní nošení do práce by měl mít lehký charakter. Neměl by být zbytečně těžký a svým silným aroma být lidem ve vašem okolí nepříjemný.
Letní parfém na dovolenou můžete být i naprostou novinkou, kterou jste ještě neměli možnost vyzkoušet, případně je na běžné nošení příliš netradiční. Právě její specifická vůně se totiž ve vaší hlavě spojí s konkrétní destinací, a tak vám ji bude už navždy připomínat.
Dámské i pánské vůně pro letní večer či speciální událost bývají výraznější a intenzivnější. I tak se ovšem vyvarujte extra těžkým a až příliš mohutným aromatům.

Typ letní vůně

Velice důležité je si při výběru letní vůně říct, který typ pro vás bude tím pravým. Nejoblíbenější jsou během léta vůně ovocné, květinové, citrusové, akvatické a u pánů také dřevité. Záleží však čistě na vašem vkusu a preferencích.

Nejlepší vůně na léto 2023

Na samotný závěr vás čeká to nejpříjemnější – určit, které parfémy pro vás budou na léto 2023 těmi pravými!
Připravili jsme si pro vás malý přehled těch vůbec nejžádanějších dámských parfémů na léto i oblíbených letních parfémů pro muže.

  • Dámská parfémovaná voda Lancôme La Vie Est Belle – byla na trh uvedena již v roce 2012 a již o dva roky později se stala finalistkou produktu roku v kategorii parfémů. Dámský parfém La Vie Est Belle se řadí do skupiny květinově-ovocných vůní a během své vonné harmonie vás postupně provede černým rybízem, sladkou hruškou, jasmínem a pomerančovník až k pačuli a vanilce. Je ideální pro každodenní nošení a jistě si vás mimo vůně získá také svým stylovým flakonkem.
  • Dámský parfém Chloé Chloé – květinově-pudrová vonná skladba parfémované vody Chloé Chloé se již od roku 2008, kdy byla poprvé uvedena na trh, řadí mezi nejoblíbenější dámské vůně. Elegantní flakon v sobě ukrývá poutavou kombinaci pivoňky a frézie, kterým dominuje virginský cedr podbarvený vůněmi růže a konvalinky.
  • Pánský parfém Giorgio Armani Acqua di Gio Pour Homme – je inspirován oblastí Pantellerie, tedy ostrovem nedaleko Sicílie. A přesně tento ostrovní nádech se do vůně dokonale promítnul. Vyznačuje se sladkými i slanými tóny jižní Itálie, kdy se poutavé mořské tóny krásně mísí s esencí bergamotu a mandarinek s dozvuky cedru a pačuli.
  • Pánská vůně Hugo Boss No.6 Bottled – je tou nejlepší odpovědí na otázku, která letní vůně je pro muže ideální. Stabilně si již dlouhé roky drží pozici nejoblíbenější pánské vůně. Její citrusově-kořeněné složení se perfektně hodí pro každodenní nošení a kombinuje v sobě výtažky z vanilky, dřevin a mechu. Jedná se o přitažlivou toaletní vodu pro všechny elegantní muže.