Jak se připravuje zahradní svatba krok za krokem?

Nejsou velké pompézní svatby na zámcích nic pro vás a mnohem raději byste dali přednost svatbě pod širým nebem? Pak není o čem přemýšlet! Naplánujte si neformální a zábavnou garden svatbu, kterou si jistě užijete vy i hosté. V našem svatebním manuálu se dozvíte, jak na to.

Místo pro zahradní svatbu

Zahradní svatba může mít dvě podoby. Buďto se na předem vybranou zahradu přesunete po svatebním obřadu konaném například na radnici, nebo si ušetříte starosti a na zahradě proběhne obřad i následná party. Druhá zmíněná varianta je organizačně o dost jednodušší, jelikož se vy ani hosté nebudete muset nikam přemisťovat. 

Nejlepší je využít vlastní zahradu. Krásně ale může být i v lese nebo na louce. U podobných míst však počítejte s tím, že potřebujete mít povolení, abyste zde mohli svatbu uspořádat. 

Jak se připravuje zahradní svatba krok za krokem?
Zahradní pavilony jsou ideálním způsobem zastřešení stolů pro hosty, foto: Gardenway.cz

Svatební obřad v lese nebo na zahradě

Svatební obřad v přírodě má vždy své jedinečné kouzlo. Ať už se bude konat v lese nebo na zahradě, většinou probíhá za velmi příjemné a uvolněné atmosféry a obzvlášť, když se vydaří počasí, se jedná o nezapomenutelný zážitek. 

Aby se takový obřad mohl uskutečnit, je nejprve zapotřebí zajít na místní úřad a domluvit si volný termín. Je důležité počítat s tím, že svatba mimo obřadní síň je vždy o něco dražší. Přesná částka záleží na konkrétním úřadu, většinou se ceny pohybují okolo 1000 Kč až 5000 Kč.

Svatební garden party 

Aby svatební garden party dopadla co nejlépe, je důležité nepodceňovat její organizaci. Včas si ujasněte počet hostů, vyberte dle toho vhodné místo a začněte s přípravou. Záleží jen na vás, zda celou svatební party na zahradě zorganizujete sami, nebo si na pomoc přizvete agenturu. Existuje celá řada firem a společností, které se přípravami svatebních či narozeninových oslav v exteriéru zabývají.

Velmi zásadní je při plánování venkovní svatby samozřejmě počasí. Jelikož se svatba obvykle plánuje několik měsíců dopředu, jen těžko lze odhadnout, jak bude daný den vypadat. Vždy byste proto měli myslet na možnost úkrytu před sluncem i deštěm. Skvělým řešením mohou být zahradní altány Gardenway.cz, které budou na zahradní svatbě představovat skvělé zázemí. Navíc zahradní baldachýn venkovní svatbu zútulní. Opomenout nesmíte ani na vhodný zahradní nábytek a výzdobu

Jak se připravuje zahradní svatba krok za krokem?
Zahradní altán může být krásným místem pro svatební obřad, foto: Gardenway.cz

Pohoštění na zahradní svatbu

Příprava pohoštění na zahradní svatbu bývá o něco komplikovanější než třeba u svateb v restauraci. Opět buď můžete vsadit na své schopnosti a veškeré pohoštění a nápoje si připravit sami, nebo oslovit cateringovou agenturu. V tomto případě doporučuje využít zkušeností odborníků. Jídlo na svatbu připravit, skladovat, servírovat a doplňovat, rozhodně není nic snadného a mnohem více si svatbu užijete, pokud tuto zodpovědnost přenecháte druhým. Cateringové společnosti kromě samotného pohoštění navíc zajistí také nádobí a veškeré potřebné věci k pohodlnému servírování všech pokrmů. 

Hry a zábava na svatbu nejen na zahradě

Aby na svatbě nebyla nuda, nezapomeňte naplánovat nejrůznější zábavné aktivity. Vsadit můžete na klasické zvyky i rituály a určitě nesmí chybět ani hudba. Osvědčenými tipy na svatební zábavu jsou různé taneční soutěže, živá hudba, zapalování prskavek nebo házení kyticí