Svatební web od A do Z: Jak ho zařídit a co má obsahovat

Svatební web je nepochybně velkým pomocníkem v komunikaci praktických informací o Vaší svatbě. Hosté zde najdou všechny potřebné informace, čímž vám ušetří spoustu času, který byste jinak museli věnovali opakujícím se otázkám hostů.

Co má svatební web obsahovat? Jak a kde si jej můžete zdarma zařídit? Pojďme se na to společně podívat.

Proč si zařídit svatební web?

Založit si svatební web má nesporné výhody. Můžete tak informovat Vaše hosty o všem, co potřebují vědět. Na rozdíl od papírových pozvánek zde můžete všechno postupně aktualizovat a měnit v případě potřeby, což se o vytištěných informacích říci nedá.

Od hostů zde můžete také zjišťovat pomocí formulářů důležité informace o tom, zda se zúčastní, jak a s kým se mohou dopravit, případně další věci ohledně ubytování nebo jejich dietárních restrikcích.

Svatební web však není jen o čistě praktických informacích. Je to zároveň místo, kde můžete velmi milou formou popsat příběh vašeho vztahu. Vyberte nejhezčí fotky a proveďte svatební hosty důležitými momenty Vašich životů.

Svatební web od A do Z: Jak ho zařídit a co má obsahovat

Další komunikace se svatebními hosty

Svatební web však není jedinou formou, jak komunikovat s hosty. Velmi praktickou věcí je facebooková událost či skupina.

 • Facebook skupina – Facebookových skupin ohledně Vaší svatby můžete mít i více. Hodí se zejména, pokud máte např. skupinu přátel ze zahraničí a potřebujete komunikovat zvlášť ohledně příjezdu a dalších věcí pouze s nimi (navíc v angličtině nebo jiném jazyce). Ve skupině lze sdílet novinky, které se budou objevovat na vašem webu apod.
 • Facebook událost – Pomocí facebookové události můžete pozvat na svatbu i přátele, kterým byste z nějakých důvodů neposílali oznámení nebo je nezvali na večerní oslavu. Mohou Vám takto přijít pogratulovat, alespoň na obřad.
Svatební web od A do Z: Jak ho zařídit a co má obsahovat

Co by měl svatební web obsahovat?

 • Místo, datum a čas obřadu i hostiny – základní údaje o Vaší svatbě nesmí chybět
 • Žádost o potvrzení účasti – pokud si s každým z hostů nemáte čas vypisovat v osobních zprávách, požádejte je o vyplnění jednoduchého formuláře/dotazníku, týkající se jejich příjezdu a účasti na svatbě. Navíc tak budete mít data přehledně na jednom místě.
 • Informace o ubytování – Hostům je vždy vhodné zmínit varianty ubytování v okolí, případně se rovnou dotázat, zdali budou chtít rezervovat ubytování v místě oslavy (bude-li k dispozici). Nezapomeňte uvést cenu i webové stránky ubytovacích zařízení.
 • Informace k dopravě a parkování – Pokud budete organizovat nějaké společné přejezdy, ať už organizovaném autobuse pro všechny nebo ve svatební koloně, hodí se tyto informace sem uvést. Dále nezapomeňte zmínit, zdali bude večer z místa oslavy zajištěna např. kyvadlová doprava pro hosty do jejich ubytování apod.
 • Harmonogram celého dne – samozřejmostí je zde uvést i harmonogram celého dne (není nutné jej uvádět hned se spuštěním webu, stačí pár týdnů před svatbou). Hosté tak budou mít přehled, co se bude celý den dít a nezmeškají tak důležité okamžiky.
 • Dress code – Pokud si přejete, aby si hosté oblékli něco speciálního (třeba konkrétní svatební barvu, do které svatbu budete stylizovat), nezapomeňte to na webu uvést.
 • Tipy na výlety v okolí – Zejména pokud pořádáte svatbu ve vzdálenějším místě, můžete pro hosty připravit tipy na výlety v okolí, které mohou využít třeba při nedělní cestě zpátky domů.
 • Kontakt na vás nebo vaše svědky – Nezapomeňte uvést, jakým způsobem a koho se mají hosté v případě potřeby dotazovat na další věci. 
 • Seznam svatebních darů – na webu je to správné místo, kam uvést seznam svatebních darů, které si přejete. Případně instrukce k nim. Nejčastěji jde o žádost o finanční příspěvek místo svatebního daru. Vhodné je potom zmínit i to, na co peníze hodláte použít (typicky např. na líbánky).  

TIP: Aby Vaše informace a fotografie nebyly přístupné všem, můžete stránky zaheslovat a heslo předat hostům společně s pozvánkou.

Po svatbě

Následně na web můžete umístit fotografie a videa ze svatby a zaslat vašim hostům odkaz.

Zveřejnit zde můžete i vaše poděkování hostům.

Svatební web od A do Z: Jak ho zařídit a co má obsahovat

Jak a kde svatební web vytvořit?

Možností, jak vytvořit takový web, je spousta a je jen na Vás, kolik času chcete tvorbě takového webu věnovat. Buď si můžete zaplatit již vytvořený svatební web, kde si vyberete z několika šablon a pouze doplníte svoje údaje nebo si web vytvoříte dle svého na nějaké platformě poskytující omezenou verzi zdarma.

Placené služby

Pokud chcete ušetřit čas, vybrat si jednu z nabízených šablon, doplnit informace, rozeslat online pozvánky a mít hotovo, možná se vám bude hodit nějaká z placených služeb.

 1. Doporučit můžeme Svatba.love, kde si snadno vytvoříte personalizovaný web. Díky uživatelské přívětivosti to zvládne každý. Nechybí formulář na potvrzení účasti ani velký výběr šablon, na kterých můžete web tvořit. V ceně webu je i plánovač. Navíc můžete vše otestovat na 7 dní zdarma.
 2. Vyzkoušet můžete i službu WeMarry, kde si vytvoříte svatební web velmi jednoduše do pár minut. Vyzkoušet si to můžete zdarma a zaplatíte až v momentě, kdy budete chtít web publikovat. Navíc máte možnost využít vlastní doménu např. novakovi.cz

Kde vytvořit svatební web zdrama?

Existuje i řada možností, které jsou bezplatné. Počítejte ale s tím, že Vaše url bude obsahovat název stránky, kde web tvoříte nebo se na webu mohou zobrazovat reklamy. Někteří poskytovatelé Vám také dají jen omezené místo (typicky 100-200 MB).

 • Webnode.cz – Adresa Vaší stránky bude vasnazev.webnonde.cz, vybírat můžete ze 7 svatebních šablon a v bezplatné verzi se na stránkách bude zobrazovat reklama
 • Wix.com – Adresa Vaší stránky bude vasemail.wix.com/vasnazev, vybírat můžete z 20 svatebních šablon a v bezplatné verzi se na stránkách bude zobrazovat reklama. Vzhledem k tvaru url doporučujeme založit speciální e-mail pro tuto příležitost.
 • WordPress.com – Adresa Vaší stránky bude vasnazev.wordpress.com.
 • eStránky.cz – Adresa Vaší stránky bude vasnazev.estranky.cz, kapacita webu je omezana 200 MB
 • Mozello.cz – Adresa Vaší stránky bude vasnazev.mozello.cz a v bezplatné verzi se na stránkách bude zobrazovat reklama
 • Webgarden.cz – Zde si můžete vytvořit stránky do velikost 100 MB, na webu se budou zobrazovat reklamy a url bude: vasnazev.webgarden.cz
 • ProWeb.cz – Adresa Vaší stránky bude vasnazev.proweb.cz, na webu se budou zobrazovat reklamy
 • NetStránky.cz – Zdarma máte k dispozici 200 MB (je to zhruba 400 fotek), na webu se budou zobrazovat reklamy.
 • Onlineoznameni.cz – Nabízí 8 možných šablon, vaše adresa bude ve formátu vasnazec.onlineoznameni.cz. Obsahuje reklamy.
 • WithJoy.com – anglický web, bez možnosti vlastní domény

Pokud bychom měli doporučit některou z výše uvedených služeb, bude to Wix, Webnode a WordPress.com.

Grafický online editor

Pokud si při tvorbě stránek chcete pohrát s grafikou, doporučujeme Canva.com. Canva je výborným nástrojem s tisíci šablon, vzorů a prakticky čehokoliv, co hledáte. Je uživatelsky velmi přívětivá, a právě díky šablonám, které stačí jen drobně pozměnit, dokáže udělat nádhernou grafiku opravu každý.

Další svatební inspirace:

Ušetři si nervy, čas i peníze při přípravě svatby:

Svatba od A do Z

Než řekneš ANO: 21 kroků k dokonalé svatbě

 • Rady bývalých nevěst, co by udělaly jinak.
 • Jak se zbytečně nestresovat a vše si užít.
 • Tipy a rady, jak na svatbě ušetřit.
 • Jak si snadno vytvořit tiskoviny na míru.
 • Jaké hry a program na svatbu zařadit.
 • A spoustu dalšího …

Uložte článek – svatební web na později:

svatební web

Co by měl svatební web obsahovat?

Jak a kde svatební web vytvořit?

Líbil se vám článek – svatební web? Sdílejte ho svým kamarádům:

5/5 - (1 hlasů)