Svatební web od A do Z: Jak ho zařídit a co má obsahovat

Svatební web je nepochybně velkým pomocníkem v komunikaci praktických informací o Vaší svatbě. Hosté zde najdou všechny potřebné informace, čímž vám ušetří spoustu času, který byste jinak museli věnovali opakujícím se otázkám hostů.

Co má svatební web obsahovat? Jak a kde si jej můžete zdarma zařídit? Pojďme se na to společně podívat.

Proč si zařídit svatební web?

Založit si svatební web má nesporné výhody. Můžete tak informovat Vaše hosty o všem, co potřebují vědět. Na rozdíl od papírových pozvánek zde můžete všechno postupně aktualizovat a měnit v případě potřeby, což se o vytištěných informacích říci nedá.

Od hostů zde můžete také zjišťovat pomocí formulářů důležité informace o tom, zda se zúčastní, jak a s kým se mohou dopravit, případně další věci ohledně ubytování nebo jejich dietárních restrikcích.

Svatební web však není jen o čistě praktických informacích. Je to zároveň místo, kde můžete velmi milou formou popsat příběh vašeho vztahu. Vyberte nejhezčí fotky a proveďte svatební hosty důležitými momenty Vašich životů.

Svatební web od A do Z: Jak ho zařídit a co má obsahovat 1

Další komunikace se svatebními hosty

Svatební web však není jedinou formou, jak komunikovat s hosty. Velmi praktickou věcí je facebooková událost či skupina.

 • Facebook skupina – Facebookových skupin ohledně Vaší svatby můžete mít i více. Hodí se zejména, pokud máte např. skupinu přátel ze zahraničí a potřebujete komunikovat zvlášť ohledně příjezdu a dalších věcí pouze s nimi (navíc v angličtině nebo jiném jazyce). Ve skupině lze sdílet novinky, které se budou objevovat na vašem webu apod.
 • Facebook událost – Pomocí facebookové události můžete pozvat na svatbu i přátele, kterým byste z nějakých důvodů neposílali oznámení nebo je nezvali na večerní oslavu. Mohou Vám takto přijít pogratulovat, alespoň na obřad.
Svatební web od A do Z: Jak ho zařídit a co má obsahovat 2

Co by měl svatební web obsahovat?

 • Místo, datum a čas obřadu i hostiny – základní údaje o Vaší svatbě nesmí chybět
 • Žádost o potvrzení účasti – pokud si s každým z hostů nemáte čas vypisovat v osobních zprávách, požádejte je o vyplnění jednoduchého formuláře/dotazníku, týkající se jejich příjezdu a účasti na svatbě. Navíc tak budete mít data přehledně na jednom místě.
 • Informace o ubytování – Hostům je vždy vhodné zmínit varianty ubytování v okolí, případně se rovnou dotázat, zdali budou chtít rezervovat ubytování v místě oslavy (bude-li k dispozici). Nezapomeňte uvést cenu i webové stránky ubytovacích zařízení.
 • Informace k dopravě a parkování – Pokud budete organizovat nějaké společné přejezdy, ať už organizovaném autobuse pro všechny nebo ve svatební koloně, hodí se tyto informace sem uvést. Dále nezapomeňte zmínit, zdali bude večer z místa oslavy zajištěna např. kyvadlová doprava pro hosty do jejich ubytování apod.
 • Harmonogram celého dne – samozřejmostí je zde uvést i harmonogram celého dne (není nutné jej uvádět hned se spuštěním webu, stačí pár týdnů před svatbou). Hosté tak budou mít přehled, co se bude celý den dít a nezmeškají tak důležité okamžiky.
 • Dress code – Pokud si přejete, aby si hosté oblékli něco speciálního (třeba konkrétní svatební barvu, do které svatbu budete stylizovat), nezapomeňte to na webu uvést.
 • Tipy na výlety v okolí – Zejména pokud pořádáte svatbu ve vzdálenějším místě, můžete pro hosty připravit tipy na výlety v okolí, které mohou využít třeba při nedělní cestě zpátky domů.
 • Kontakt na vás nebo vaše svědky – Nezapomeňte uvést, jakým způsobem a koho se mají hosté v případě potřeby dotazovat na další věci. 
 • Seznam svatebních darů – na webu je to správné místo, kam uvést seznam svatebních darů, které si přejete. Případně instrukce k nim. Nejčastěji jde o žádost o finanční příspěvek místo svatebního daru. Vhodné je potom zmínit i to, na co peníze hodláte použít (typicky např. na líbánky).  

TIP: Aby Vaše informace a fotografie nebyly přístupné všem, můžete stránky zaheslovat a heslo předat hostům společně s pozvánkou.

Po svatbě

Následně na web můžete umístit fotografie a videa ze svatby a zaslat vašim hostům odkaz.

Zveřejnit zde můžete i vaše poděkování hostům.

Svatební web od A do Z: Jak ho zařídit a co má obsahovat 3

Jak a kde svatební web vytvořit?

Možností, jak vytvořit takový web, je spousta a je jen na Vás, kolik času chcete tvorbě takového webu věnovat. Buď si můžete zaplatit již vytvořený svatební web, kde si vyberete z několika šablon a pouze doplníte svoje údaje nebo si web vytvoříte dle svého na nějaké platformě poskytující omezenou verzi zdarma.

Placené služby

Pokud chcete ušetřit čas, vybrat si jednu z nabízených šablon, doplnit informace, rozeslat online pozvánky a mít hotovo, možná se vám bude hodit nějaká z placených služeb.

Vyzkoušet můžete službu Naše ano, kde můžete vybírat z 22 šablon, které zahrnují praktické funkce jako seznam hostů, rezervace a potvrzení účasti a mnoho dalších. Tvorbu Vašeho webu si navíc můžete odzkoušet na 7 dní zdarma.

Kde vytvořit svatební web zdrama?

Existuje i řada možností, které jsou bezplatné. Počítejte ale s tím, že Vaše url bude obsahovat název stránky, kde web tvoříte nebo se na webu mohou zobrazovat reklamy. Někteří poskytovatelé Vám také dají jen omezené místo (typicky 100-200 MB).

 • Webnode.cz – Adresa Vaší stránky bude vasnazev.webnonde.cz, vybírat můžete ze 7 svatebních šablon a v bezplatné verzi se na stránkách bude zobrazovat reklama
 • Wix.com – Adresa Vaší stránky bude vasemail.wix.com/vasnazev, vybírat můžete z 20 svatebních šablon a v bezplatné verzi se na stránkách bude zobrazovat reklama. Vzhledem k tvaru url doporučujeme založit speciální e-mail pro tuto příležitost.
 • WordPress.com – Adresa Vaší stránky bude vasnazev.wordpress.com.
 • eStránky.cz – Adresa Vaší stránky bude vasnazev.estranky.cz, kapacita webu je omezana 200 MB
 • Mozello.cz – Adresa Vaší stránky bude vasnazev.mozello.cz a v bezplatné verzi se na stránkách bude zobrazovat reklama
 • Webgarden.cz – Zde si můžete vytvořit stránky do velikost 100 MB, na webu se budou zobrazovat reklamy a url bude: vasnazev.webgarden.cz
 • ProWeb.cz – Adresa Vaší stránky bude vasnazev.proweb.cz, na webu se budou zobrazovat reklamy
 • NetStránky.cz – Zdarma máte k dispozici 200 MB (je to zhruba 400 fotek), na webu se budou zobrazovat reklamy.
 • Onlineoznameni.cz – Nabízí 8 možných šablon, vaše adresa bude ve formátu vasnazec.onlineoznameni.cz. Obsahuje reklamy.
 • WithJoy.com – anglický web, bez možnosti vlastní domény

Pokud bychom měli doporučit některou z výše uvedených služeb, bude to Wix, Webnode a WordPress.com.

Grafický online editor

Pokud si při tvorbě stránek chcete pohrát s grafikou, doporučujeme Canva.com. Canva je výborným nástrojem s tisíci šablon, vzorů a prakticky čehokoliv, co hledáte. Je uživatelsky velmi přívětivá, a právě díky šablonám, které stačí jen drobně pozměnit, dokáže udělat nádhernou grafiku opravu každý.

Další svatební inspirace:

Náplanuj svatbu bez stresu a za polovinu času

Plánování svatby od A do Z

Svatební web od A do Z: Jak ho zařídit a co má obsahovat 4
 • První svatební balíček svého druhu
 • Průvodce + upravovatelné šablony
 • Ušetříte si nervy, čas i peníze.

Uložte článek – svatební web na později:

svatební web

Co by měl svatební web obsahovat?

Jak a kde svatební web vytvořit?

Líbil se vám článek – svatební web? Sdílejte ho svým kamarádům: