Pohoštění na svatbu: S cateringem snadno a rychle

Chutné jídlo ke svatbě neodmyslitelně patří. Jak to ale udělat, abyste se z té vší organizace nezbláznili? Máme pro vás řešení: Zavolejte si na pomoc cateringovou firmu.

Jaké jsou vaše představy?

Ještě předtím než kontaktujete cateringovou službu, je dobré si sesumírovat, v jakém stylu se svatba a hostina ponese. Máte rádi klasickou českou kuchyni, nebo preferujete exotiku? Na všem se nejdříve s partnerem domluvte, abyste mohli firmě sdělit co nejpřesnější představy, jak má jedlá část vašeho nejkrásnějšího dne v životě vypadat.

Co všechno svatební catering zahrnuje?

Hlavní součástí je samozřejmě svatební hostina složená z několika chodů. Důležité je ale obstarat i občerstvení na celý den, jelikož se hosté dozajista budou občerstvovat alkoholickými nápoji již od rána a pití na lačné žaludky není nic příjemného ani udržitelného. Catering se týká nejen slané části svatby, ale i té sladké. Tradičně je na svatbě k dispozici cukroví a chybět samozřejmě nesmí ani svatební dort. Obojí určitě zvládne cateringová firma zajistit spolu se slaným, a pokud ne, minimálně vám doporučí vhodného mistra cukráře.

Jak by měla probíhat domluva?

Jestliže už víte, jaké laskominy a chuťovky na vaší svatbě nesmějí chybět, je na čase kontaktovat cateringovou firmu. Na osobní schůzce tvůrcům představíte program své svatby, na který zareagují přípravou návrhu celého občerstvení, počtu chodů atp. Kromě jídla můžete poptat i pití, například podávání welcome drinku či rozlévání šumivého vína do dopitých sklenek.

Kvalitní catering poznáte podle jejich přístupu, nasazení a profesionality. Taková služba zahrnuje:

  •  starost o veškerou logistiku,
  •  spolehlivý a profesionální servis,
  •  zajištění průběžného sklízení stolů a závěrečný velký úklid,
  •  vystavení přehledného dokladu, když dojde na placení.

Může se zdát, že je lepším řešením objednat si pouze hlavní oběd a zbytek si vyřešit svépomocí, vězte ale, že před svatbou vás čeká tolik stresu a zařizování, že i ostatní jídelní záležitosti s radostí přenecháte profesionálům.

Může se zdát, že je lepším řešením objednat si pouze hlavní oběd a zbytek si vyřešit svépomocí, vězte ale, že před svatbou vás čeká tolik stresu a zařizování, že i ostatní jídelní záležitosti s radostí přenecháte profesionálům.