25x originální poděkování rodičům na svatbě (texty i tipy na dárky)

Svatba je významným okamžikem nejen pro vás jako snoubence, ale i pro vaše rodiče.

V tento významný den se hodí jim poděkovat. Poděkovat za výchovu, lásku a všechen ten čas, který vám věnovali. Je to jen maličkost, kterou můžete udělat, ale věřte, že nesmírně potěší a zahřeje u srdce!

Jak a kdy rodičům na svatbě poděkovat?

Jak poděkování pojmete, záleží na každém z vás a vaší povaze. Někdo rád zahrne poděkování do proslovu, který uslyší všichni. Někdo si to raději nechá do soukromí, zkrátka možností je spousta:

 • V soukromí – Můžete si najít chviličku ještě před obřadem, kdy k sobě pozvete rodiče a řeknete jim, co máte na srdci nebo předáte malý dárek.
 • Veřejně – někteří rádi rodičům poděkují veřejně přede všemi při proslovu novomanželů, je zkrátka na vás, jestli tuhle vzácnou chvilku budete sdílet i s ostatními hosty.
 • Dárkem – pokud se nechcete pouštět do projevů, vylévání srdce či psaní děkovného dopisu, můžete koupit rodičům dárek, o kterém víte, že je potěší. O něco níže pro vás máme trochu inspirace.
 • Dopisem – pokud toho rodičům chcete sdělit více a poděkovat obsáhleji, napište jim dopis. Ten jim můžete předat právě třeba ještě před obřadem nebo jim ho dokonce sami přečíst. Dopis je krásným dárkem, který si mohou znovu přečíst, až jim bude po vás smutno. Tuto variantu určitě doporučujeme!
 • Vlastními slovy – v případě, že víte, že rodičům řeknete všechno, co máte na srdci bez pomoci papíru, jen do toho, možná zapomenete na nějaký detail, ale určitě to bude krásné, osobní a dojemné.

Chtěla bych říct, že kromě poděkování svým rodičům můžete poděkovat i rodičům vašeho partnera. Určitě je to také ohromně potěší!

25x originální poděkování rodičům na svatbě (texty i tipy na dárky) 1

Poděkování rodičům na svatbě – texty a inspirace

Kratší texty

 1. Milá maminko, milý tatínku. Bez Vaší neuvěřitelné lásky, péče, podpory a vedení bych nikdy nebyla taková, jaká tu dnes stojím. A za to všechno vám z celého srdce děkuji. Poskytli jste mi zázemí a naučili mě důležitosti lásky a přátelství. Děkuji za vše, co jste udělali, aby byl můj život plný radosti lásky.
 2. Vaše láska a podpora přesahuje vše, co jsem kdy poznal, a více, než jsem si mohl přát. Během mého života jste mi dali vše, co jste mohli, a ještě mnohem víc. Moc děkuji za všechno, co jste mi umožnili, včetně tohoto krásného dne. Mám Vás moc rád!
 3. Ještě jednou děkujeme, že jste byli součástí našeho velkého dne i za nádherný svatební dar. Moc si vážíme i toho, že jste přijeli až z takové dálky, abyste s námi oslavili náš velký den. Jaké štěstí je mít právě takové rodiče, jako jste vy!
 4. Milá maminko a tatínku, moc vás oba miluji za to, že jste tu pro mě vždy byli a podporovali mě v mých snech a cílech, a že tu jste se mnou i v tento výjimečný den. Díky moc za všechnu Vaši lásku a vedení. Moc Vám děkuji!
 5. Maminko, tatínku, moc si vážíme toho, že jste s námi byli v tento důležitý den a ve všem nás podporovali! Děkujeme vám za vše, co jste udělali pro to, aby byl tento den – i celý náš život – tak úžasný.
 6. Milá maminko, milý tatínku, vždy jste pro mě chtěli jen to nejlepší, pečovali jste o mě a vychovávali mě s láskou. Nemohla jsem si přát lepší rodiče a směle mohu říci, že jste Ti nejbáječnější rodiče na světě. Moc Vám děkuji, že jste můj život naplnili láskou, smíchem a radostí.
 7. Mami a tati, sehráli jste obrovskou roli v našich životech tím, že jste se vzdali některých svých snů pouze proto, abyste se o nás postarali a byli skvělými rodiči. Jsme vám zavázáni a máme vás moc rádi!
 1. Mí drazí rodiče. To, co jste mě naučili, mi pomohlo dělat dobrá rozhodnutí v životě. Nikdy Vám nedokážu vrátit to, co jste pro mě udělali, ale vždy budu hrdý na to, co jsem se od vás naučil. Děkuji!
 2. Vím, že Vaše rodičovská láska byla a je ohromná. Vzdali jste se některých svých snů, ambicí a tužeb, abyste se mohli věnovat těm mým. Děkuji, mami a tati.
 3. Vážím si vás, mami a tati, protože jste mě naučili vážit si vlastí hodnoty a nikdy nepochybovat o svých schopnostech. Vaše výchova mi otevřela dveře v kariéře i osobním životě. Děkuji Vám!
 4. Chci poděkovat především Vám, mami, tati. Děkuji za hodnoty, které jste mi předávali a za to, jak jste měli vychovávali. Vím, že bez ohledu na to, co mi život připraví, nikdy nejsem sám, protože vy oba budete vždy mými strážnými anděly. Oba jste se stali mou oporou, za kterou jsem nesmírně vděčný. Děkuji vám za všechno!
 5. Jestli existuje něco, o čem bychom na zemi nikdy neměli pochybovat, je to láska našich rodičů. Jsou pilířem podpory, oslavují nás za naše malé i velké výhry a jsou to ruce, které nás drží, když naše plány nevycházejí podle plánu. Děkuji, mami a tati.
 6. Rodičům snoubence: Děkuji, že jste vychovali svého syna tak, aby se stal mužem mých snů.
 7. Rodičům snoubenky: Vychovali jste úžasnou dceru a já si ji dnes beru za ženu, tak mě prosím mějte rádi, jako svého syna. Mám Vás moc rád.
poděkování rodičům svatba

Delší poděkování rodičům

 1. Milá maminko, milý tatínku,
  děkuji Vám za trpělivost, kterou jste se mnou měli, když jsem byl/a ještě malé miminko a plakal/a někdy zdánlivě bezdůvodně.
  Děkuji za to, že jste mě každé ráno vodili do školy a mazali mi svačiny.
  Děkuji za ty hodiny, kdy jste mi vysvětlovali matematické příklady a procvičovali se mnou vyjmenovaná slova.
  Děkuji, že jste mě pouštěli na tábory a dali mi možnost poznat spoustu kamarádů.
  Děkuji za lásku, trpělivost i výchovu, kterou jste mi dali.
  Děkuji za ten nejláskyplnější domov, který jsem si mohl/a představit a kam se rád/a vracím.
  Děkuji za vaše ochranná křídla i podporu, kterou u vás vždy najdu!
  Jste ti nejlepší rodiče, které jsem si mohl/a přát. Děkuji!
 1. Moji milí rodiče,
  děkuji Vám za úžasnou péči, kterou jste mi věnovali od samého narození, za Vaši starostlivost i snahu o to nejhezčí dětství, které jste mi mohli dát.
  Děkuji za všechna ta pofoukaná bebíčka, ošetřené rány i za to, že jste mi chtěli dát (skoro) všechno, co jsem si přál/a.
  Děkuji za Vaši podporu i během školních let a studentských let, i za to, že jsem si tyhle krásné časy mohla užít i včetně mnoha zahraničních stáží, výletů a výměnných pobytů.
  Děkuji za Vaše rady a názory, které jsou pro mne důležité (i když to tak někdy nevypadá).
  Děkuji za všechny společné zážitky, dovolené, výlety do jeskyní a do přírody a prostě všechno, co jsme společně podnikali. Byly to skvělé chvíle, na které budu s láskou vzpomínat.
  Děkuji za Vaši lásku a trpělivost, protože vím, že to se mnou často nebylo lehké. Jsem vděčný/á, že mám za rodiče právě Vás, protože jste ti nejlepší rodiče, které jsem si mohl/a přát!
  Mám Vás moc rád/a.
 1. Moji drazí rodiče,
  děkuji Vám za lásku, trpělivost, ochranu a možnost spokojeně vyrůstat, i když jsem vám to někdy neudělal lehké.
  Děkuji, že jste mi dali měli všechno, co bylo třeba i mnohem víc!
  Děkuji za ty probdělé noci, které jste u mě strávili, když jsem byl ještě miminko.
  Děkuji za možnost studovat, snít a plnit si sny, i za to dělat chyby a hledat v nich poučení.
  Děkuji za ochrana křídla, které jste nade mnou vždy drželi, i za výchovu, která ze mě udělala to, čím jsem dnes.
  Děkuji, že jste byli těmi nejúžasnějšími rodiči!

Věnování tance s jejich oblíbenou písní

Pokud víte, že Vaši rodiče mají nějakou svou oblíbenou píseň, nechte jim ji zahrát a věnujte jim třeba i sólo pro tuto píseň. Pokud víte, že se k této písni váže nějaká historka, můžete ji ještě před vyzváním rodičů k jejich tanci přede všemi přednést. Garantuji Vám, že to bude další krásný a velmi emotivní zážitek.

Báseň jako poděkování rodičům

Někdo rád píše básně a pokud mezi takové pisálky patříte, můžete rodičům složit děkovnou báseň. Tu opět můžete napsat na papír a předat jako dopis nebo ji přednést na svatbě přede všemi. Pokud občas tápete a hledáte rýmy, možná vám pomůže generátor rýmů.

Dárek jako poděkování rodičům

1) Fotoknížka či fotokalendář

Osobně vytvořený dárek umí potěšit nejvíc. Určitě jste s rodiči zažili spoustu krásných okamžiků. Vytvořte jim z vašich fotek foto knížku či fotokoláž.

25x originální poděkování rodičům na svatbě (texty i tipy na dárky) 2

2) Degustace jídla či vína

Ať už jsou rodiče milovníci dobrého jídla, vína nebo jiného pití, určitě jim degustací dobrých pokrmů či alkoholu uděláte radost.

25x originální poděkování rodičům na svatbě (texty i tipy na dárky) 3

3) Romantika na zámku pro dva

Dopřejte vašim rodičům romantický pobyt v prostředí přímo k tomu vybízejícím. V apartmánech zámku Loučeň stráví krásné dny, během kterých jim přinesou snídani do postele, povečeří při svíčkách, prohlédnou si zámek, projdou se v deseti místních labyrintech a zrelaxují se v místním bazénu či sauně. Takový dárek určitě ocení!

25x originální poděkování rodičům na svatbě (texty i tipy na dárky) 4

4) Dárek rodičům – tričko

Napiště jim na tričko, že právě oni byli Ti nejlepší rodiče, které jste si mohli přát!

25x originální poděkování rodičům na svatbě (texty i tipy na dárky) 5

5) Masáže a relaxace

Masáže a masážní procedury snoubí příjemný zážitek s blahodárnými dotyky, které zlepšují zdraví a náladu. Přesné dotyky profesionálních masérů obnoví proudění energie vašeho těla.

25x originální poděkování rodičům na svatbě (texty i tipy na dárky) 6

6) Uspořádejte společný výlet, zážitek nebo dovolenou

Ať už vymyslíte cokoliv, vězte, že rodiče maximální potěšíte. Však, co je víc, než společný strávený čas. Tady pro vás máme pár nápadů, co podniknout:


Vtipné poděkování rodičům

 1. Pokud už máte potomka(y) můžete rodičům nechat vyrobit tričko / hníček / koláž fotografií s textem:

„Vnoučata jsou odměnou za to, že jsme ve vypjatých chvílích nezabili vlastní děti!“  

Další svatební inspirace

Ušetři si nervy, čas i peníze při přípravě svatby:

Naše unikátní svatební šablony

 • Snadno upravovatelné
 • Snadné použití
 • Široký výběr designů
 • Vaše svatba bude vypadat profesionálně

Uložte si poděkování rodičům na později (nikdy nevíte kdy se budou znovu hodit):

poděkování rodičům

Poděkování rodičům na svatbě – texty a inspirace

Báseň jako poděkování rodičům

Líbí se vám článek? Nasdílejte ho svým kamarádům!