Proč si mě nechce vzít? Tipy, jak přimět muže ke svatbě

Mnohé z nás o tomto dni, kdy se staneme princeznami a bude nám doslova ležet svět u nohou, sníme odmalička. Pak si konečně najdeme přítele, který se zdá být tím pravým, postupně se sestěhujeme a vše se zdá na nejlepší cestě k oltáři. Jenže kde nic, tu nic.

Kde se stala chyba? Proč mě ještě pořád nepožádal o ruku? Tyto otázky se nám honí hlavou a propadáme zoufalství.

V tomto článku vám předestřeme možné příčiny, proč si vás nechce vzít. Každý problém má však řešení. My vám je pomůžeme najít. Protože to by v tom byl čert, abychom nepřišli na to, co s tím udělat!

Důvody, proč se může vyhýbat svatbě

1) Je moc mladý

My ženy umíme být někdy pěkně nedočkavé. Všechno bychom chtěly ideálně co nejdříve. Bohužel dnešní doba mladým párům zrovna nenahrává.

Svatba je nákladná záležitost. Kromě toho pak zařídit společné bydlení, zabezpečit rodinu nevyjde zrovna levno. Obzvlášť nyní v období rostoucí inflace, kdy se podle všeho blíží ekonomická krize.

Zkrátka a dobře na veselku málokdo v mladém věku (kolem dvaceti) má dostatek prostředků. Pakliže se s partnerem nacházíte v podobné situaci (například ještě studujete nebo jste těsně po škole), není se čemu divit, že se do vdavků nežene. Patrně je v tomto případě on tím, kdo stojí nohama na zemi.

Pokud by tohle mohl být i váš případ, není nic jednoduššího než si o vaší situaci společně promluvit. Možná ho to trápí stejně jako vás. Jakmile si tento problém vyjasníte, tak se vám oběma uleví.

Vy zároveň budete moci být ve větším klidu, protože budete vědět, že si vás chce vzít. Akorát trochu později, až dokončí školu, najde si práci a bude vám moci poskytnout nějaké zázemí.

Zároveň váš partner bude alespoň vědět, jak je to pro vás důležité téma a že může na svatbu začít pomalu spořit.

Proč si mě nechce vzít? Tipy, jak přimět muže ke svatbě

2) Bojí se závazků

Někteří muži mají strach ze závazků. Mohou za to buď špatné zkušenosti z předchozích vztahů nebo třeba z rodiny, kdy byl svědkem nefunkčního manželství rodičů. Tyto šrámy na duši bývají obvykle velké a hluboké.

Pokud se jedná o váš případ, tak je důležité, abyste si uvědomila, že problém není ve vás. Jedná se o jeho zátěž, kterou si nese.

Následně je na vás, zda se s tím smíříte a přijmete život na hromádce nebo to budete chtít s partnerem nějak řešit.

Ideální by bylo v první řadě si o tom promluvit. Pakliže uvidíte, že jej tento problém také trápí, je dobré začít hledat řešení. Někomu může pomoci psycholog, někdo tíhne spíše k alternativním postupům jako je kineziologie, rodinné konstelace nebo jiné podobné techniky.

U všeho však platí, že byste partnera neměla do ničeho nutit nebo mu nedej bože naznačovat, že potřebuje psychiatrickou pomoc. Rozhodnout se musí každý sám za sebe.

Proč si mě nechce vzít? Tipy, jak přimět muže ke svatbě

3) Strach z odmítnutí

Možná vás zatím nepožádal o ruku, protože se jednoduše děsí odmítnutí. Tato varianta není úplně ze hry, zejména pokud jste dominantní a temperamentní žena a váš partner spíše podpantoflák. Nemusí tušit, že po svatbě ze srdce toužíte. Třeba to má podobně, ale je zvyklý, že vy jste ve vztahu ta vůdčí, a proto se bojí cokoliv podniknout.

Dejte mu najevo, že vás svatba láká. Můžete mu ukázat, že na Instagramu sledujete svatební profily, případně se zmínit, že ta a ta kamarádka se teď zasnoubily a plánují svatbu a že se těšíte až to jednou potká i vás a že doufáte, že to nebude za dlouho. Zkrátka a jednoduše naznačujte co nejvíc okatě, ať je zde jistota, že to partner pochopí. Však asi každá víme, že chlapům to občas trvá déle, než jim něco docvakne.

Jakmile pochopí, že se není čeho bát a že po vdavkách toužíte, nic mu nebude stát v cestě. Jeho strach se rozplyne a nastoupí odvaha, díky které vás požádá o ruku při první vhodné příležitosti.

Proč si mě nechce vzít? Tipy, jak přimět muže ke svatbě

4) Na šťastně až do smrti nevěří

Momentálně je trendy žít takříkajíc na hromádce, čistě v partnerství. Svatba znamená výdaje navíc (ať už je malá nebo velká, obojí něco stojí), hromadu papírování a organizování. Ne každému se do toho chce. Řada lidí navíc argumentuje tím, že na to, aby někoho milovali, nepotřebují papír.

Možná i toto je případ vašeho partnera. Svatby ho zkrátka neberou a nevidí v tom smysl. Proč by měl něco takového podnikat? Nemusí to automaticky znamenat, že vás nemiluje. Jednoduše to nepotřebuje mít úředně potvrzené. Někomu to dokonce může připadat směšné.

V tomto případě je dobré si o tom promluvit. Měla byste mu vysvětlit, proč je pro vás tato slavnostní událost tak důležitá. Karty budou vyloženy a bude už jen na něm, jak se k celé situaci postaví.

Proč si mě nechce vzít? Tipy, jak přimět muže ke svatbě

5) Má jinou rodinu

Bohužel i tato varianta je v poslední době čím dál častěji. Záletníků je mezi námi spousta. Některé ženy se stávají milenkami vědomě a nevadí jim, že jejich milenec je v manželství nebo vztahu s někým jiným. Jiné ženy se v těchto rolích ocitají neúmyslně, kdy jim muži tvrdí, že jsou nezadaní, hledají vztah nebo dokonce by rádi založili rodinu. Jenže pak se k ničemu nemají. Jak by mohli, když už doma jednu manželku mají a neplánují ji opustit?

Pokud váš partner bývá často pryč, mizí na služebky, z tématu svatba se neustále vykrucuje a chová se podezřele, buďte obezřetná. Bohužel tento typ manipulátorů málokdy přizná pravdu. Snaží se uhrát svou roli až do konce.

Proč si mě nechce vzít? Tipy, jak přimět muže ke svatbě

6) Jednoduše vás nechce

Poslední a asi nejsmutnější varianta, bohužel i to je realita. Ne všichni muži setrvávají ve vztazích, v nichž by viděli perspektivu do budoucna. Někteří prostě jen nechtějí být samy, jiní zase hledají převoznici po předchozím vztahu, kdy byli bláznivě zamilovaní. Možná i to je váš případ. Jak to zjistit?

Není skálopevně přesvědčený, že se ženit nechce, ale s vámi se k ničemu nemá. Když nadhodíte téma svatba, tak z něj šikovně vybruslí. Řekne vám, že je ještě brzy, nač spěchat, že za rok bude vhodný čas. Jenže za rok vás odbyde podobně.

To je jasné znamení, že váš partner neví, co chce, ale vy to nejspíš nejste. Ať už se jedná o neustálé odkládání svatby nebo založení rodiny, tak je zde zřejmé, že něco nehraje. Pozor na to, ať po pěti letech slibování “za rok” nejste pořád tam, kde dřív. Někdy je lepší vzít nohy na ramena dříve, než-li později. Pokud o vás skutečně stojí, tak si uvědomí, o co přišel a zabojuje o vás. Bude se snažit.

Proč si mě nechce vzít? Tipy, jak přimět muže ke svatbě

Jak jej přimět k svatbě?

1) Promluvte si

Tento prvek jsme nastínili výše. Komunikace je klíčem v úspěšném vztahu. Neznamená to však dělat hysterické scény.

Sdělte partnerovi, že si s ním potřebujete promluvit. V hlavě si před rozhovorem ještě sesumírujte své argumenty (například: Jsme spolu už dlouho., Manželství by bylo dobré i kvůli dětem, o které se nyní chceme začít snažit.).

Vyložte mu své karty na stůl. Vysvětlete mu, že je pro vás svatba důležitá a že vás trápí, že nejste ještě zasnoubení ani se o tomto tématu nebavíte.

Buďte upřímná a věcná. Snažte se nezvyšovat hlas ani nejít do hádky. Mluvte racionálně a odpusťte si emocionální výlevy. Nevyčítejte mu něco. Když bude mluvit, tak mu naslouchejte.

Proč si mě nechce vzít? Tipy, jak přimět muže ke svatbě

2) Dejte mu najevo, co má doma

Je možné, že jste mu zevšedněla a neuvědomuje si, jaký poklad jste. Výborné řešení je si sbalit kufry a na dva týdny někam odcestovat. Chlapík najednou zůstane sám doma, musí si vařit, prát, postel vedle něj je prázdná. Zaručeně mu to začne vrtat hlavou.

Po návratu najeďte do běžného režimu. Vařte, pečte, uklízejte, předveďte mu nové kousky v posteli. Zkrátka a jednoduše mu naservírujte samu sebe. Potom, co jste na několik dní zmizela, to pro něj bude pozitivní šok. Uvědomí si, že bez vás nemůže být a snáze ho to vybičuje k žádosti o ruku.

Proč si mě nechce vzít? Tipy, jak přimět muže ke svatbě

3) Chyťte kytku

Na svatbě, které se budete účastnit, se domluvte s ostatními ženami, že to budete vy, kdo chytí květinu, kterou tradičně nevěsta hází. Váš partner pak nebude mít na výběr, protože žena, která kytici chybí, se podle pověr do roka vdá. S žádostí o ruku by se měl tedy pochlapit.

Proč si mě nechce vzít? Tipy, jak přimět muže ke svatbě

4) Promluvte si s jeho kamarády

Pakliže dá hodně na své přátele (a vy s nimi máte dobré vztahy a důvěřujete jim), tak není nic lepšího než se jim svěřit a požádat je, aby vašeho partnera trochu postrčili k svatbě. To by v tom byl čert, aby pokec s ostatními chlápky na pivu nezabral.

Čtěte také:

Ušetři si nervy, čas i peníze při přípravě svatby:

Proč si mě nechce vzít? Tipy, jak přimět muže ke svatbě

Svatba bez starostí – svatební balíček

  • Tipy a rady, jak na svatbě ušetřit.
  • Jak se zbytečně nestresovat a vše si užít.
  • Rady bývalých nevěst, co by udělaly jinak.
  • Jak si snadno vytvořit tiskoviny na míru.
  • Jaké hry a program na svatbu zařadit.
  • A spoustu dalšího …

Uložte si článek – jak přimět muže ke svatbě na později:

jak přimět muže ke svatbě

Jak přimět muže ke svatbě?

Proč si mě nechce vzít?

Líbí se vám článek – proč si mě nechce vzít? Nasdílejte ho svým kamarádům!