55 legendárních her a úkolů na rozlučku se svobodou (2024)

Hledáte inspiraci pro hry na rozlučku se svobodou pro ženicha nebo nevěstu? Přinášíme vám oblíbené i netradiční nápady na hry, úkoly, otázky a aktivity, se kterými se rozlučka stane nezapomenutelnou akcí! Pojďme se tedy společně podívat na nápady na hry, které můžete zařadit:

Úkoly pro nevěstu na rozlučku se svobodou

Velmi oblíbeným scénářem pro dámskou rozlučku se svobodou jsou jízdy městem nebo po barem. Při této příležitosti můžete nachystat seznam úkolů pro nevěstu, které má plnit. Tady je trocha inspirace.

Úkoly pro nevěstu:

 1. Slož báseň opěvující budoucího manžela.
 2. Nech se pozvat na drink.
 3. Udělej si foto s někým v uniformě.
 4. Zatancuj si s klukem, kterého Ti kamarádky vyberou.
 5. Zakřič na celý klub „Budu se vdávat!“
 6. Objednej rundu drinků pro celou party bez jediného slova.
 7. Zatanči na svou oblíbenou píseň na stole.
 8. Vydělej si libovolným způsobem v baru na svůj oblíbený drink.
 9. Vyměň si na chvíli tričko s někým, koho Ti určí kamarádky.
 10. Získej od kohokoliv v klubu kondom.
 11. Odskoč si na pánské toalety.
 12. Najděte jinou (pánskou) rozlučku a vyfoťte se společně.
 13. Pošli vzdušnou pusu někomu v baru.
 14. Předveď na nějakém cizinci, jak vypadala žádost o tvou ruku.
 15. 5 minut mluv s cizím přízvukem.
 16. Udělej si selfie s vyhazovačem.

Takový seznam můžete rovnou nevěstě darovat jako potisk na tričku a darovat jí tak rovnou připomínku její rozlučkové párty.

Vtipné úkoly pro nevěstu:

 1. Tento úkol vezme nevěstu zpět do táborových let. Dejte jí sirku a tu musí během dnešního večera postupně vyměňovat za čím dál hodnotnější věci.
 2. Čiči – kdykoliv nevěstě během večera někdo řekne čiči, musí v tu chvíli začít hrát kočku.
55 legendárních her a úkolů na rozlučku se svobodou (2024)

Úkoly pro ženicha na rozlučku se svobodou

Obdobně oblíbené jsou pub crawly i pro pánské osazenstvo. Které úkoly vyberete vy, pro vašeho kamaráda, co se bude ženit?

Úkoly pro ženicha:

 1. Nech si toto tričko podepsat od 20 holek.
 2. Slož báseň/píseň o své nastávající.
 3. Pozvi nejhezčí holku v baru na drink.
 4. Přeběhni náměstí jen ve spodním prádle.
 5. Vyměň si na chvíli tričko s holkou, kterou určí kamarádi.
 6. Najděte jinou (dámskou) rozlučku a společně se vyfoťte.
 7. Získej telefonní číslo alespoň 5 dam.
 8. Přemluv 2 holky, ať se navzájem políbí.
 9. Předveď, jak vypadala žádost o ruku na libovolné neznáme slečně.
 10. Zazpívej v baru nějaký „love song“.
 11. Objednej rundu bez jediného slova.
 12. Zakřič na celý klub „Budu se ženit!“
 13. Po dobu 5 minut kopíruj vše co dělá kumpány vybraný člověk.
 14. Nech se pozvat od nějaké slečny na drink.
 15. Staň se (se svolením) na 5 minut barmanem a namíchej drink.
 16. Další půlhodinu nesmíš říkat NE.

Vtipné úkoly pro ženicha:

 1. Telefonát – o co že se to jedná? Jde o vymyšlenou historku. Ženichovi zadáte za úkol, že musí své drahé zavolat, že si během rozlučky podvrtnul kotník takovým způsobem, že bude muset na svatbě chodit s berlemi. Vtip je ale v tom, že o tomto vtípku včas informujete nevěstu. Ta potom bude připravená a ženicha zpraží předstíranou zlobou. Jediný, kdo bude v tomto úkolu vykoupaný, je sám ženich, kterému také nakonec sdělte, že o tom jeho drahá předem věděla.
 2. Pivo – Kdykoliv někdo během večera řekne pivo, ženich musí začít dělat letadlo (případně něco, jiného s čím jsou spojeny jeho zájmy).
55 legendárních her a úkolů na rozlučku se svobodou (2024)

Hry na rozlučku pro nevěstu i ženicha

1) Kvíz – otázky pro nevěstu a ženicha (jak dobře se znají?)

Oblíbená hra, kterou připravují účastníci rozlučky pro nevěstu nebo ženicha. Pokud jde o dámskou rozlučku, stačí ženicha několik dní předem poprosit, aby odpověděl na sadu otázek. Tyto otázky se následně na rozlučce předloží nevěstě, která se bude snažit odhadnout, jak její milý odpovídal. Ostatní účastníci rozlučky, pak mohou třeba sázet na to, kolik chyb nevěsta v tomto kvízu udělá.

Za chybné odpovědi můžete rovněž stanovit libovolný trest (typicky napít se panáka apod.)

Otázky na rozlučku pro nevěstu i ženicha, které položit:

 1. Jaká je jeho (její) oblíbená barva?
 2. Jaký je jeho (její) sen?
 3. Jaká je jeho (její) oblíbená písnička?
 4. Jaké země by chtěl/a navštívit?
 5. Pořídil by si raději kočku nebo psa?
 6. Jaké je jeho (její) nejoblíbenější jídlo?
 7. Jeho/její oblíbená poloha?
 8. Čeho se nejvíc bojí?
 9. Jaký je jeho (její) nejoblíbenější film?
 10. Jaký je jeho (její) největší zlozvyk?
 11. Co se mu/jí na Tobě nejvíc líbí?
 12. Jaká část těla ho/ji nejvíc přitahuje?
 13. Kdo řekl první miluji Tě?
 14. Kdo přišel s nápadem společného bydlení?
 15. Kdo z vás bude spíš chtít první děti?

2) Šipky alá Balónky pro nevěstu/ženicha

Pro tuto hru budete potřebovat šipky, balonky, papír a něco na psaní. Každý z hostů rozlučky napíše na papír nějakou odměnu či službu, kterou se zavazuje nevěstě či ženichovi splnit, v případě, že bude trefen a prasknut zrovna balónek ve kterém úkol byl.

Úkoly mohou být typu:

 • Pozvání na večeři
 • Pozvánka na deskovky
 • Společný výlet
 • Pozvání do sauny/wellness
 • Můžete ale pustit uzdu své fantazii a na papírky napsat i úkoly ve formě sázek (jako např. pokud praskne tento balonek, přeběhnu v plavkách náměstí a podobné blbinky).

3) Dabing

Máte-li alespoň trochu pohotového či kreativního ducha, určitě se královsky pobavíte při aktivitě zvané dabing. Nejde o nic jiného, než o vtipné předabování scénky ze známého filmu či seriálu. Dabérům můžete pustit originál předem nebo je naopak nechat vymýšlet slova přímo za pochodu. Následně jim můžete nechat třeba více pokusů? Co třeba útržek z nějakého ze svatebních filmů?

Pro inspiraci tu máte ukázku, jak takový dabing může vypadat:

4) Únikovka

Únikovka, escape nebo exit room – to jsou velmi oblíbené aktivity, které zařadit mezi hry na rozlučku se svobodou. V každém městě je takových her či únikových místností hned několik. Vyberte příběh či motiv, tak aby se líbil nevěstě či ženichovi, ale i vám.

Velký výběr únikovek najdete na ADROP nebo Zážitky.cz

5) LARP

LARP je zkratka z anglických slov Live Action Role Play, tedy hraní rolí naživo. Jde o druh hry, ve které účastníci ztvárňují role postav, jejichž scénář jim je přiřazen. Jde o takovou divadelní hru bez diváků, ve které se představitelé svých rolí snaží plnit cíle zadané jejich postavě.

Kratší hry, které si můžete společně na rozlučce zahrát vám vezmou kolem 3 hodin. Jsou proto lepší na vícedenní rozlučky. Zde najdete velký seznam LARPů zdarma ke stažení. Z uvedených her mohu doporučit „Rande“ nebo „Rodinnou oslavu“.

Je to opravdu zajímavý koncept, kdy se po seznámení se svou rolí přenesete do úplně jiného světa, světa vaší postavy a postav ostatních spoluhráčů. Věřím, že pokud jste hraví, tak si tuto aktivitu velice užijete!

55 legendárních her a úkolů na rozlučku se svobodou (2024)
LARP s elfí tématikou

6) Širfovačka

Má-li ženich nebo nevěsta rád/a luštění a hádanky, můžete jim připravit malou šifrovačku. Nemusí jít o nic složitého, může jít například o nápovědy, které bude postupně získávat a výsledkem šifry může být např. místo, kam se s nevěstou nebo ženichem na rozlučce chystáte.

Po úspěšném vyluštění může také na daném místě čekat malé překvapení či dárek. Je to jen na vaší fantazii. Inspiraci na tvoření šifer si vezměte třeba odsud.

7) Nikdy jsem…

Tuhle hru určitě všichni moc dobře znáte. Je zábavná, dozvíte se o sobě zajímavé věci a k tomu se můžete i napít. Základem hry je prohlášení hráče, které začíná „nikdy jsem…“, tedy například: „Nikdy jsem nejel na koni“. Kdo ze zúčastněných už někdy na koni jel, ten se napije. A takto hra pokračuje dále po kruhu, kdy si hráči vymýšlejí další a další prohlášení.

Pokud by vám chyběly nápady na otázky, podívejte se na 305 nejlepších otázek pro hru „Nikdy jsem“.

8) Papírkové vzpomínky

Každá zúčastněná napíše na papír nějakou vzpomínku či zážitek, který zažily s budoucí nevěstou. Vzpomínka by ale neměla být pro ostatní úplně snadno odhalitelná. Papírek složí a hodí do losovací misky. Nevěsta pak jednu po druhé vytahuje a čte tyto vzpomínky všem. Zúčastněné dámy mají za úkol hádat s kým z přítomných tuto vzpomínku nevěsta zažila.

9) Bingo (hra od nevěsty pro zúčastněné, aby se poznali)

Pokud se některé účastnice rozlučky navzájem neznají, může nevěsta na rozlučku připravit seznamovací bingo. Je zapotřebí připravit kartičku s políčky 4×5. Do každého pole je pak potřeba napsat nějakou vlastnost, koníček nebo charakter některé z účastnic.

V momentě, kdy bingo účastnice dostanou, musejí začít sbírat podpisy ostatních (hledat ty osoby), tak aby odpovídali prohlášením v jednotlivých polích.

Několik příkladů, co uvést do binga:

 • Je levák
 • Bydlí ve městě….
 • Je jedináček
 • Šermuje
 • Má kočku
 • Sbírá slony
 • Hraje na…..
 • Dostala třídní důtku

Vzor na bingo a další hry svatební hry najdete v našich svatebních šablonách.

55 legendárních her a úkolů na rozlučku se svobodou (2024)

10) Telepatie

Telepatie je hra, při které se jednoduše chcete vcítit do mysli spoluhráče. Hráči se rozdělí do dvojic a losují si předem připravená slova. Jejich úkolem je potom v 1 minutě napsat 5 slov, která si spojují s vylosovaným slovem. Za každé slovo, na kterém se shodnou obdrží bod. Dvojice s nejvyšším počtem bodů vítězí.

Nápady na slova k losování: Láska, svatba, manželství, rodina, příroda, odvaha, strom, domov, cestování, tanec, Tour de France, zápas, auto, město, škola, dítě, nápoj, alkohol, počítač, pracoviště, ….

11) Flaška

Klasika školních výletů, proč si ale hru při této příležitosti nezopakovat. Pokud vám dojdou nápady s otázkami, inspirujte se 115 nejlepšími otázkami, která vás pobaví.

Pravidla jsou jednoduchá: Položí se otázka a na koho po zatočení ukáže hrdlo lahve, ten odpovídá. Případně se můžete ptát na otázku, až podle toho, na toho flaška ukáže.

Oblíbená verze hry je taky varianta Pravda nebo úkol (vadí – nevadí).

12) Kdo by spíš – Co by spíš nevěsta či ženich udělali?

Znáte hru, kdo by spíš? Můžete si ji zahrát i na rozlučce. Každý hráč si nadepíše 2 papírky – nevěsta a ženich. Následně jsou pokládány otázky, kdo by spíš… (něco udělal). Když mají všichni připravenou odpověď zvednou naráz. Kdo se se svou odpovědí shodne s ženichem či nevěstou, má bod.

Pokud hledáte inspiraci na otázky, vezměte si ty ze svatebního kvízu nebo se můžete inspirovat některými z 205 otázek, pro rozjezd zábavy.

13) Hádej, kdo jsem

Hádej kdo, je oblíbená párty hra s papírky na čele. Hráči si sednou do kroužku a každý napíše na papír (tak, aby to nikdo neviděl) nějakou osobnost, pohádkovou postavu, zvíře nebo cokoliv dalšího vás napadne. Tento papírek potom nalepí na čelo svého souseda.

S hádáním začne ženich nebo nevěsta. Ptá se na otázky, na které lze odpovědět ANO/NE. Otázky pokládá tak dlouho, dokud nezazní NE. V tom případě je na řadě další hráč, který se rovněž snaží uhodnout, kdo je.

Hry na rozlučku - hádej kdo

14) Deka

Pokud jste o téhle hře ještě neslyšeli, tak si ji musíte zahrát! Je to ta z her, kterou si jako hlavní aktér můžete zahrát jen jednou. Ten, kdo ji zná, už se může jen bavit tím, jak si s tímto záludným úkolem poradí ostatní! Ideální tedy je, aby tuto hru ženich či nevěsta neznali. A jak se hraje?

Hlavního aktéra usadíte na židli a sdělíte mu, že mu budete zadávat úkoly, které má plnit. Prvním krokem je ten, že přes něj přehodíte deku (čím větší, tím lepší). Zeptáte se ho, jestli se mu sedí pohodlně a následně předete k zadání úkolu v následujícím znění:

„Dej mi jednu věc, kterou máš na sobě“. Je velmi důležité tento úkol zadat v tomto znění. Resp. jde o vyřčení požadavku na „jednu věc“ případně „něco co máš na sobě“. Tímto zadáním sledujete to, aby vám dotyčný odevzdal onu deku, kterou má na sobě. Většina lidí, ale začne odevzdávat oblečení a ostatní přihlížející se baví na jeho účet. Často to dojde tak daleko, že dotyčnému zbyde jen samotná deka, o kterou jste ho celou dobu oklikou žádali. V ten moment mu vrátíte oblečení a hra končí.

Pokud chcete, aby se pobavilo více lidí, zjistěte, kolik lidí zná hru deka. Ti, kteří hru neznají pošlete za dveře. Postupně si volejte jednoho po druhém. Jakmile odehrajete hru s jedním, můžete zavolat dalšího. Již zasvěcení se mohou zapojit do „dávání úkolu“ – „prosím tě o jednu věc, kterou máš na sobě“. Zajisté se všichni výborně pobavíte.

Aktivity na rozlučku se svobodou

Tady je ještě pár nápadů na hezké aktivity na rozlučku se svobodou:

1) Úžasná taška s dárky

Takhle aktivita je něco jako takový krásný Ježíšek pro nevěstu na rozlučce se svobodou. Jednoduše se s kamarádkami domluvíte, že každá koupí nějakou drobnost, která by se nevěstě mohla hodit. Akorát jí k tomu dárku připíše nějaký hezký vzkaz. Takže tady je několik příkladů na dárky:

 • Guma – abyste nezapomněli, že všichni děláme chyby
 • Čokoláda – na sladké chvíle
 • Kosmetický balíček – příprava na velký den
 • Sexy prádélko – aby vás nikdy nepřepadla nuda
 • Vařečka – až bude manžel zlobit
 • Prasátko – na společné úspory
 • Karetní hra na kus řeči – aby konverzace nikdy nevázla

2) Tortilla challenge

Tuhle vtipnou aktivitu jste mohli vidět možná na sociálních sítích, ale je to totálně boží a pokud se chcete zasmát maximálně doporučuju. Mě to holky nachystaly na mou rozlučku a hodně jsme se nasmály.

Budou vám stačit tortilly a voda. Vodou si naplníte pusu a budete se mlátit tortilou. Nejlepší je střihnout si o to kdo začne. My jsme to častokrát nevydržely ani do plácnutí, protože jsme vyprskli smíchy už předem. Zkrátka tuhle zábavu doporučuje 8/8 družiček!

3) Slova písně jako TED talk

Vyberte nevěstě nějakou známou píseň. Jejím úkolem pak bude přednést tato slova smrtelně vážně a s dopadem, tak jak to dělají řečníci TED talku. I v této hře se samozřejmě můžete střídat.

4) Kvíz svatebních tradic

Chcete zařadit něco stylového a máte rádi hospodské kvízy. Vytvořte kvíz svatebních tradic. Abyste přípravu měli jednodušší, nachystali jsme tu pro vás pár otázek s odpověďmi.

 • Proč se hází květinou? – Svobodná dívka, která květinu chytí se má do roka a do dne vdát.
 • Proč se snoubenci vyhýbají svatbě v květnu? – Dříve se předpokládalo, že nevěsta hned po svatbě otěhotní, na konci léta ji ale čekali práce na poli a bylo zde riziko, že potratí. Pokud tyto práce přežila i s dítětem v pořádku, hrozilo, že se narodí v únoru na konci zimy, kdy hrozil nedostatek jídla.  
 • Odkud pochází počátek tradice zásnub? – z židovské Tóry.
 • Proč má být svatba do roka a do dne? – Dříve, když šlo ještě o dohodnuté sňatky, byla to jakási smlouva, kterou byla třeba naplnit do určité lhůty.
 • Kdo peče svatební koláčky? – rodina nevěsty.
 • Kdo nastolil trend bílých šatů? – královna Viktorie.
 • Proč se hází na novomanžele rýže? – je to symbol štěstí a plodnosti.
 • Proč se nosí snubní prsteny na levém prsteníčku? – Staří Egypťané (a později Římané) věřili, že odtud vede žíla přímo do srdce.
 • Odkud pochází tradice únosu nevěsty? – z Balkánu.

Inspiraci na další otázky najdete i zde: 45 svatebních zvyků a tradic, jak je (ne)znáte

5) Běhací outdoorovka pro odvážné

Tato hra potěší spíše pány, kteří se loučí se svobodou. Jedná se o velice hezkou hru, jednoduchou na provedení, u které se zejména pozorovatelé pobaví. Soutěžící se rozdělí do dvojic. Jeden z dvojice si zaváže oči, tak aby opravdu nic neviděl. Druhý má potom za úkol jej pouze slovně navigovat.

Cíl hry je jednoduchý – dvojice, jejíž slepý hráč překoná zadanou trasu v co nejkratším čase, vítězí. Trasu můžete zpestřit tím, že povede kolem bazénu nebo na trávu postavíte kbelíky s vodou, natáhnete přes trasu šňůru nebo libovolný nábytek.

Rozhodčímu doporučujeme aktivitu natáčet – později se můžete u sledování záznamu pobavit všichni.

55 legendárních her a úkolů na rozlučku se svobodou (2024)

Nejlepší párty deskovky na rozlučku

1) Activity

Nesmrtelná party hra, při které po týmech hádáte slova a slovní spojení pomocí pantomimy, kreslení nebo slovního popisu. Zábava je u této hry zaručena. Pokud doma Activity ještě nemáte, můžete si jí online pořídit na TlamaGames nebo si můžete vymyslet vlastní slova (náš tajný tip pro odvážné je zahrát si Aktivity s Kartami proti lidskosti – viz níže).

2) One Night Ultimate Werewolf

Upozornění: tato hra způsobuje vlčí závislost. Bude ji totiž chtít hrát znovu a znovu. A o co se jedná? Je to tak trošičku hra na motivy: „Městečko Palermo“, ale asi tak 100x lepší. Každý má svou roli a svůj (ostatním tajný) úkol. Podaří se skupině vesničanů odhalit vlkodlaky? Nebo zůstanou neodhaleni a zvítězí?

Hra je ideální pro větší počet hráčů (7 a více). Jedna hra trvá zhruba 10 minut, ale můžete jich hrát hodně za sebou.

Hru si můžete pořídit na webu TlamaGames (zatím jen v angličtině). „Appku“ která vám supluje vypravěče ve hře si můžete stáhnout např. zde.

3) Karty proti lidskosti

Další jistou zábavou pro každý večírek jsou Karty proti lidskosti. Už sám název vypovídá, že jde o těžce nekorektní a černý humor.

Hráči si mezi sebou rozdají bílé kartičky s různými slovy. Jejich úkolem je anonymně doplnit větu na černé kartičce.

Kompletní hra i s pravidly je k dispozici ke stažení zdarma zde.

4) Yogi

Yogi je vtipná oddechovka u které se zajisté pobavíte, jak už sám název napovídá, bude to mít trochu blízko k józe. Hráči si z balíčku totiž postupně tahají karty, které jim říkají instrukce, které s kartou mají dělat. A pozor – platí to až do konce hry – tedy do momentu, kdy některý z hráčů už nebude schopen některou kartu správně umístit či dodržet instrukce.

Na kartách jsou totiž úkoly typu:

 • Tuto kartu položte na hřbet ruky
 • Levá dlaň musí být výše jak vaše levé rameno
 • Tato karta se musí dotýkat oka
 • Tuto kartu držte v podpaží
 • Od tohoto okamžiku nesmíte mluvit
 • A mnoho dalších… Jednoduše se velmi dobře pobavíte vlastními kreacemi i kreacemi ostatních hráčů.

Hru můžete pořídit na stránkách desko-herního obchodu Albi.

Další tipy, jak udělat z rozlučky nezapomenutelnou akci

Pro organizátory rozlučky se svobodou jsme sepsali článek: Rozlučka se svobodou: 33 skvělých tipů na akci snů.

Další svatební inspirace

Ušetři si nervy, čas i peníze při přípravě svatby:

55 legendárních her a úkolů na rozlučku se svobodou (2024)

Svatba bez starostí – svatební balíček

 • Tipy a rady, jak na svatbě ušetřit.
 • Jak se zbytečně nestresovat a vše si užít.
 • Rady bývalých nevěst, co by udělaly jinak.
 • Jak si snadno vytvořit tiskoviny na míru.
 • Jaké hry a program na svatbu zařadit.
 • A spoustu dalšího …

Uložte si na později a svým kamarádům:

hry na rozlučku

Líbí se vám hry na rozlučku se svobodou? Nasdílejte je svým kamarádům!